Žena povede známý americký sbor Willow Creek, který založil Bill Hybels

Vedoucím pastorem jednoho z největších evangelikálních sborů v USA se stane žena. Heather Larsonová, která nyní zastává funkci výkonného pastora megasboru Willow Creek Community Church, sboru sídlícího na předměstí Chicaga, se příští rok ujme role vedoucího pastora. Nahradí tak Billa Hybelse, který plánuje svou funkci plně předat v říjnu 2018. Druhým lídrem se stane Steve Carter, který bude mít na starosti vyučovaní.

„Zaměstnanci i kongregace byli nadšeni z jejich vedení a mám veškerou důvěru, že nový model s těmito lidmi v čele pomůže sboru Willow Creek prospívat i v budoucnosti,“ řekl Hybels o chystané změně vedení.

Reklama

 

Heather Larsonová pracovala ve sboru více než dvacet let před tím, než byla Hybelsem pověřená funkcí výkonného pastora, kterou nyní zastává pět let.

„Heather Larsonové se dařilo ve všech řídících funkcích, kterými jsem jí pověřil. Její bezúhonný charakter a vynikající vůdčí schopnosti ji činí jedním z nejlepších lídrů sboru, jaké jsem kdy poznal.  Nepochybuji, že náš sbor bude nadále vést do úžasné budoucnosti, tam, kde Bůh chce, abychom šli.“ uvedl Pastor Hybels, který sbor založil v roce 1975. V současné době navštěvuje víkendové bohoslužby více než 25 000 lidí v osmi různých lokalitách.

Pastor Hybels v kázání zmínil, že se chce v blízké budoucnosti věnovat vedení a koučování lídrů po celém světě a chce přinést Leadership Global Summit do rozvojových zemí a zemí Středního východu.

 

Zdroj: Christian Today,
Foto: Willow Creek Community Church: Bill Hybels (vpravo) Heather Larsonová a Steve Carter (vlevo) 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář