Židovská obec v Praze od pátku uzavřela Staronovou synagogu

Praha – Židovská obec v Praze kvůli vyhlášení nouzového stavu v České republice od pátku uzavřela Staronovou synagogu a odkládá zahájení sezony v Jeruzalémské synagoze. ČTK o tom za Židovskou obec v Praze informovala Dita Šnajdrová. Nouzový stav ve čtvrtek vyhlásila vláda kvůli ochraně zdraví obyvatel před novým typem koronaviru.

„Židovská obec v Praze od 13. března 2020 až do odvolání uzavírá provoz ve Staronové synagoze, zároveň se prozatím odkládá zahájení sezony v Jeruzalémské synagoze,“ uvedla Šnajdrová.

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem dnes v Česku přesáhl stovku. Stát mimo jiné od pátečních 06:00 do odvolání zakáže akce s účastí přesahující 30 lidí. Opatření se vztahuje na kulturní, sportovní a náboženské akce, slavnosti, poutě, přehlídky nebo trhy. Neplatí pro schůze ústavních orgánů, soudy nebo pohřby.

Čeští a moravští katoličtí biskupové v reakci ohlásili zrušení společných bohoslužeb. Kostely budou pro jednotlivce nadále otevřeny.

Židovské obci v Praze patří 30 synagog a 175 hřbitovů na území někdejšího Středočeského, Východočeského a Jihočeského kraje.

V Izraeli byla právě vyhlášena povinná karanténa pro příchozí z celého světa. Toto opatření tedy platí i pro všechny cestující z České republiky.

 

Autor: ČTK  Datum: 14. března 2020  Foto: Wikimedia Commons – Staronová synagoga

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář