Židovské hnutí v USA propustilo rabína za kritiku očkování

Boston – Významné židovské ortodoxní hnutí Chabad v USA zbavilo funkce dlouholetého rabína Michoela Greena za jeho veřejné projevy nesouhlasu s očkováním proti nemoci covid-19 a za odmítání vládní politiky na zmírnění epidemie. Rabín Green vedl téměř 20 let komunitní centrum ve státě Massachusetts, píše agentura AP.

„Některá jeho veřejná prohlášení byla extrémně neuvážená a potenciálně nebezpečná a opakovaně se choval nepřátelsky a urážlivě k těm, kteří s ním nesouhlasili,“ uvedl rabín Mendel Fogelman, ředitel organizace Central Massachusetts Chabad. Fogelman v oznámení uvedl, že Greena opakovaně varoval, že jeho postoje odporují misi jejich hnutí a jsou v přímém rozporu s jeho pozicí.

Green na svém facebooku uvádí, že není jen proti vakcínám, ale proti všem lékům, odmítá také nošení roušek. Očkování označil za „experimentální injekce“, které by mohly vést ke „smrti, celoživotnímu zranění a neplodnosti“. Vakcíny používané ve Spojených státech prošly testy a schválením příslušných úřadů a skutečnost, že by způsobovaly neplodnost, se neprokázala, připomíná AP.

Green v reakci na své odvolání uvedl, že ho Chabad nemohlo propustit, protože nad jeho školou a komunitním centrem nemá žádnou pravomoc. Rabín chce sloužit komunitě i nadále, přestože jeho středisko hnutí vyškrtlo z oficiálního seznamu svých partnerských center.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 6. února 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář