Nová kniha Hany Pinknerové: Život v tempu andante

 

Nová, v pořadí devatenáctá kniha vyšla tento týden v Karmelitánském nakladatelství spisovatelce Haně Pinknerové. Nese název Život v tempu andante a toto označení z hudební terminologie naznačuje její obsah. Jednak jde o zpomalení ve vnímání života obecně, o důkladném vychutnávání léta ve všech jeho barvách, vůních i chutích. Jednak je o nových podobách modlitebního života a také o návratu k aktivnímu provozování hudby a o potěšeních, které z hraní vyplývají.

Po drsnějším Středověku mého života, v němž autorka popisuje manželskou krizi středního věku a východisko z ní, je Život v tempu andante hebkým pohlazením v duchu předchozích tří svazků o potěšeních. Vede k vděčnosti za drobná potěšení, jimiž naše životy nechává prokvétat Bůh.

„Tahle kniha je pomalá kniha. Píšu v ní o klidu a spočinutí. Vyprávím o tom, jak se učím znovu hrát na klavír, nebo jak začínám meditovat. Zkouším popsat své pokusy o vychutnávání prostého bytí. Musím mezi psaním čichat k růžím, plavat ve studené vodě, zalévat kytky, vařit dobré obědy, pít horkou kávu, pozorovat mraky a pod nimi se vznášející horkovzdušné balóny. Tyto věci se nedají dělat rychle, ve spěchu, do uzávěrky. Zjistila jsem, že ani psát o nich nedovedu rychle. Zkuste ji tedy pomalu číst,“ říká autorka Hana Pinknerová.

Kniha je běžně dostupná v knihkupectvích. Autogramiáda proběhne 6. 7. v 19 hodin na stánku KNA na Katolické charismatické konferenci na brněnském výstavišti.

 

Tisková zpráva
foto: Facebook.com

[adrotate banner=“21″]

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář