Zlínský kraj podpořil modernizaci areálu na Svatém Hostýně i expozici v Modré

Zlín – Radní Zlínského kraje podpořili modernizaci areálu na Svatém Hostýně na Kroměřížsku i vznik expozice věnované klenotům v Archeoskanzenu Modrá na Uherskohradišťsku. Novinářům to dnes řekl hejtmanův náměstek Lubomír Traub (ODS).

Matice svatohostýnská dostane deset milionů korun na modernizaci dopravní infrastruktury v areálu Svatého Hostýna. „Nově vybudovaná infrastruktura zlepší přístupnost a organizaci dopravy v celém areálu poutního místa a navýší se také kapacita parkování osobních aut,“ uvedl Traub. Zvýší se také bezpečnost turistů a poutníků, kteří se v areálu pohybují. Loni již byla v areálu upravena autobusová točna a příjezdová komunikace k poutním domům. Počítá se s rozšířením parkoviště pod autobusovou točnou nebo s vybudováním odstavné plochy pro auta návštěvníků ubytovaných v poutních domech.

SOUVISEJÍCÍ Dráhy vypraví zvláštní silvestrovské vlaky pro poutníky mířící na Svatý Hostýn

„Svatý Hostýn je nejvýznamnějším mariánským poutním místem v České republice a jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů Zlínského kraje. Velmi nám proto záleží na dalším zvelebování jeho celého areálu a na tom, aby se zde návštěvníci cítili příjemně,“ uvedl Traub.

Obec Modrá plánuje výstavbu expozice Klenotnice Velké Moravy, kde bude umístěna přehlídka šperků z velkomoravského období. Rozšíří a naváže na expozice v Archeoskanzenu Modrá, půjde o podzemní objekt. „Obec Modrá vybudovala v posledních dvaceti letech úctyhodné dílo v podobě místního archeoskanzenu, který je velmi vydařenou poctou našim slovanským předkům. Proto jsme se rozhodli podpořit její aktivitu, jež rozšíří nabídku expozic o další zajímavé historické téma a nabídne návštěvníkům kraje nové možnosti poznání,“ uvedl Traub.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 3. dubna 2023 Foto: Wikimedia Commons – Svatý Hostýn

Tags: ,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář