Známý pastor Hillsongu a Bieberův přítel má COVID-19

New York – Pastor Carl Lentz z newyorského sboru Hillsong Church byl pozitivně testován na COVID-19.

Blízký přítel Justina Biebera sdílel svou nemoc na Instagramu. „Začal jsem se cítit velmi zle,“ napsal 41letý pastor. „Byl jsem testován. Vrátil se pozitivní,“ uvedl podle Fox News.

Pastor poznamenal, že celý jeho tým byl informací zasažen a naléhal na lidi, aby brali pandemii vážně. „Řeknu vám něco. Je to určitě skutečné … symptomy jsou tak skutečné. Je… pořád se necítím, jako bych to byl já … “

Pokračoval: „Těžko se mi dýchá. Mnohem rychleji se unavím. Radím lidem, zkuste to brát vážně.“

Hillsong v New Yorku uzavřel přes víkend své bohoslužby poté, co guvernér Andrew Cuomo oznámil celostátní omezení na zpomalení šíření koronaviru. New York je momentálně nejhůře postiženým státem v USA.

Zakladatel Hillsong Church Brian Houston se narodil v roce 1954 jako syn důstojníka Armády spásy. „Celý život jsem se podílel na práci v církvi a právě v tomto prostředí jsem na stanovém probuzení přišel k oltáři a odevzdal svůj život Ježíši jako pětiletý chlapec. Jako sedmnáctiletý jsem pocítil touhu po zábavě a večírcích, atd. Ale jeden večer jsem ve svém rodném městě Wellingtonu na Novém Zélandu vstoupil do kavárny, kterou řídila Mládež pro Krista. Podél celé stěny byly malby citující Písmo: ‚Pamatuj na svého Stvořitele, v době svého mládí‘. Tam jsem se rozhodl žít svůj život pro Ježíše Krista.“

Houston a Bobbie založili první sbor v Sydney v Austrálii v roce 1983, v současnosti mají sbory v 19 zemích na pěti kontinentech. Každý týden zpívá hudbu Hillsong přibližně 50 milionů lidí v 60 jazycích a Houstonova kázání se vysílají po celém světě. V červnu 2016 Hillsong zahájil globální 24hodinový kanál v partnerství se sítí Trinity Broadcasting Network, která poskytuje přístup k uctívání a službě milionům diváků po celém světě. Prostřednictvím Hillsong College, konferencí, podcastů vychovává Hillsong desítky tisíc křesťanských lídrů a povzbuzuje nespočetné množství dalších lidí v každodenním životě víry.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 30. března 2020  Foto: screenshot YouTube – Carl Lentz

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář