Zoufalá situace v Barmě

V neuvěřitelné záplavě třaskavých zpráv zmizela z mediálního povrchu kritická situace v Barmě. Pastor Charlie z Living Word Ministries nám píše:

„V tuto chvíli pomáháme doslova tisícům lidí, kteří se snaží utéct před násilím v Barmě. Jsou rozptýlení podél hranic mezi Barmou a Thajskem. Přežívají v džungli, podél vodních toků a v jeskyních. Jejich vesnice byly často zničené bombardováním a požáry. Většina uprchlíků si odnesla jen to, co unesli. Miminka a děti jsou pokryté komářími štípanci od hlavy k patě. Většina dospělých má řezné rány, odřeniny a otevřené rány, na které je potřeba použít v tomto prostředí antibiotické masti.“

SouvisejícíKrvavé represe v Myanmaru pokračují

Nadační fond krmte hladové v ČR se připojil k pomoci. „Vytváříme balíčky s jídlem, základními léky, plachtou pro zřízení dočasného přístřešku, sítí proti komárům, solární baterkou a pár dalšími potřebnými věcmi. Náš balíček, který váží 13 kg, pokryje potřeby pětičlenné rodiny a stojí nás 1.200 Kč. Za 250 Kč tedy pomáháme každému z těchto zoufalých lidí přežít a dojít do uprchlických táborů, které jsou pár dní cesty pěšky na druhé straně hranice.“
Lidé prchají před bombardováním a vypálením svých vesnic obvykle ve skupinách 20–40 lidí ve skupině. Prostřednictvím našich kontaktů v Barmě a na hranici dostáváme přesné informace. V této situaci je v současné době zhruba 5 000–6 000 lidí.

Upřímně vám děkujeme za vaši pozornost. S našimi strategicky umístěnými partnery na kontaktních místech podél hranice můžeme efektivně oslovit lidi, kteří se nacházejí ve velmi zoufalé situaci.

Autor: TZ Datum: 24. dubna 2021 Foto: Krmte hladové

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář