Zpěvačka Cranberries Dolores O’Riordan bojovala proti potratům

Zesnulá členka skupiny Cranberries Dolores O’Riordan byla známá především díky svému specifickému hlasu, mnozí ale neví, že během svého života byla aktivní odpůrkyní potratů. O’Riordan, katolička a matka tří dětí, se k tématu vyjádřila například v roce 1995.

„Nemám právo soudit jiné ženy, víte?“ předeslala. „Pro ženy ale není dobré, aby procházely takovou procedurou a nechávaly si ze svého těla vysát něco živého,“ pokračovala. „Pokaždé, když žena projde potratem, ničí to její sebeúctu, která se tak stává menší a menší a menší,“ dodala zpěvačka.

Reklama

V roce 2009 O’Riordan moderovala diskuzi se studenty střední školy poté, co některé písně Cranberries byly použity jako soundtrack k filmu o dvou těhotných teenagerkách. „Myslíte si, že by ženy měly mít právo ukončit své těhotenství?“ ptala se zpěvačka studentů. „Nebojte se, prostě jen řekněte, co si myslíte. Je to váš život, vaše budoucnost,“ vyzvala je. Reakce studentů byly různé, většina se ale postavila proti potratům. Jedna z přítomných dívek si dokonce vysloužila potlesk poděkováním své matce „za to, že ji měla“.

Dolores O’Riordan zemřela v polovině ledna ve věku 46 let ve svém hotelovém pokoji.

Zdroj: Christian Today Foto: Wikipedie

Kategorie: Společnost

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář