Zpěvák Lecrae byl pokřtěn v řece Jordán. Byl jsem ponořen do Krista, říká k události

Populární rapper Lecrae spolu se skupinou dalších hudebníků cestovali minulý týden do Izraele, aby byli pokřtěni v řece Jordán. Americký křesťanský zpěvák tuto zkušenost popsal jako „neuvěřitelnou“.

Lecrae ve čtvrtek na Instagram sdílel fotografie a video z této události. V statusu se přiznal, že „procházky v místech, kudy chodil Bůh, vás zasáhnou úplně jiným způsobem, když to vidíte na vlastní oči.“

„Dnes jsme byli pokřtěni v řece Jordánu. V té řece, kde Jan pokřtil Ježíše.“ Zpěvák dále popsal svůj silný prožitek a vzpomněl si na pasáž, když po křtu holubice sestoupila na Ježíše.

Spolu s fotografiemi bylo zveřejněno i video z obřadu, kde byl slyšet pastora, jak říkal texaskému rapperovi, že ho křtí ve jménu Ježíše Krista jako jeho Pána a Spasitele.

„Miluji Jordán kvůli vší symbolice, kterou nese. Byla to hranice zaslíbené země. Byl to obrázek bezpečí. Křest v něm byl pro mě neuvěřitelným zážitkem,“ napsal Lecrae.

„Křtít nezačal Jan Křtitel. Bylo to židovské rituální ponoření do vody, které také představuje smrt a vzkříšení. Když vystoupíte z vody, vrátíte se do života jako nové stvoření,“ vysvětlil.

Zpěvák uvedl, co křest pro něj znamená. „Když jsem byl ponořen do Krista (nejen do vody), stal jsem se také novým stvořením: Proto, pokud je někdo v Kristu, je novým stvořením; staré věci pominuly; hle, všechno je nové,“ uzavřel.

Na své cestě do Izraele Lecrae navštívil také Horu blahoslavenství, kde měl podle tradice Ježíš mít své slavné kázání.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 25. září 2019 Foto: Instagram

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář