Zpráva tvrdí, že křesťané prožívají nejhorší pronásledovaní v celé historii

Pronásledování křesťanů je dnes nejhorší v celé historii, tvrdí nová zpráva organizace Aid to the Church in Need (ACN). Při pohledu na 13 zemí, kde podle studie ACN zveřejněné minulý čtvrtek křesťané čelí nejhoršímu zneužívání, je možné zjistit, že stav se zhoršil ve všech sledovaných zemích, jedinou výjimkou je Saúdská Arábie, kde je situace už tak „špatná, že by se sotva mohla zhoršit,“ uvádí zpráva.

Studie s názvem Persecuted and Forgotten? (Pronásledovaní a zapomenutí) varuje, že křesťané v mnoha zemích nepřežijí, pokud bude násilí proti nim pokračovat, a poukazuje na obrovské utrpení křesťanů po celém světě, včetně Severní Koreje, kde věřící čelí nucenému hladovění, potratům a mučení.

John Pontifex, mluvčí organizace a autor zprávy, řekl: „Z hlediska počtu zainteresovaných osob, závažnosti spáchaných trestných činů a jejich důsledků je jasné, že pronásledování křesťanů je dnes horší než kdykoli v historii. Nejen že jsou křesťané více pronásledováni než jakákoliv jiná náboženská skupina, ale stále více lidí prožívá nejhorší formy pronásledování.“

Reklama

 

Zpráva ACN rovněž informuje, že se křesťanům v ohrožených zemích dostalo jen málo pomoci: „Vlády na Západě a OSN nedokázaly nabídnout křesťanům v zemích jako jsou Irák a Sýrie nouzovou pomoc, kterou potřebují od začátku této genocidy,“ uvádí zpráva.

Kromě pronásledování na Středním východě z důvodu islámského extremismu zpráva také poukazuje na situaci v Nigérii, kde útoky Boko Haram přiměly k přesídlení téměř dva miliony lidí.

 

Zdroj: Christian Today, Foto:Aid to the Church in Need

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář