Pákistánská policie odmítla vzít mladou křesťanku od muslimského únosce

Rodiče patnáctileté římskokatolické dívky v pákistánské provincii Paňdžáb tvrdí, že jejich dceru před dvěma měsíci unesl muslim, který ji nyní nutil, aby se za něj provdala a konvertovala k islámu.Policie i přes identifikaci obviněného nepodnikla žádné kroky. 

Nadím Masih, sanitární pracovník v textilní továrně, uvedl, že jeho dcera Saba Masihová byla unesena 20. května ve městě Faisalabád, když šla do práce se svou starší sestrou, informoval server Morning Star News.

SOUVISEJÍCÍVrchní soud v Pákistánu potvrdil trest smrti pro dva křesťanské bratry 

Masih poznamenal, že jejich 45letý muslimský soused Muhammad Jásir, násilím odvezl Sabu. „Jásir byl již třikrát ženatý, ale ani od jedné ze svých manželek nemá děti,“ dodal.

Rodina křesťanské dívky okamžitě zavolala policii, ale v případu nedošlo k žádnému pokroku.

„Policie s námi nespolupracuje,“ nechal se slyšet. „Vyšetřovatel nám neustále tvrdí, že Saba konvertovala k islámu a uzavřela s Jásirem manželství, ale zatím nám nepředložil žádný dokument. Prosíme policii, aby dívku alespoň získala zpět a domluvila nám s ní schůzku, abychom mohli sami zjistit fakta.“

Masih uvedl, že jeho manželka nedávno utrpěla zranění kolene, a proto místo ní pracovaly jejich dvě nejstarší dcery.

„Kvůli nedostatku peněz jsem byl nucen vzít své děti, čtyři dcery a dva syny, ze školy a moje žena a starší dcery pracují jako pomocnice v domácnosti, aby doplnily náš rodinný příjem,“ řekl. „Už tak trpíme chudobou a teď se nám ztratila i dcera,“ dodal. 

Místní skupina Human Rights Focus Pakistan pomohla Masihovi podat stížnost k okresnímu soudu, uvedla organizace International Christian Concern se sídlem v USA, která se zabývá monitorováním pronásledování, a dodala, že proběhla dvě slyšení a navzdory všem dostupným důkazům policie nijak nepokročila a nepodařilo se jí dívku zachránit ani zatknout jejího únosce.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. června 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář