17 misionářů unesených na Haiti je i nadále v zajetí, rodiny se o pomoc obrátili na Bidena

Organizace Christian Aid Ministries se sídlem v americkém státě Ohiu vyzvala k pokračujícím modlitbám za jejich 17 misionářů, které gang na Haiti drží v zajetí. Rodiny 26 Američanů držených jako rukojmí po celém světě nedávno naléhaly na Bidenovu administrativu, aby agresivněji prosazovala osvobození jejich milovaných rodinných příslušníků.

Sedmnáct dní poté, co ozbrojení muži unesli 17 misionářů pracujících pro Christian Aid Ministries a požadují 17 milionů za jejich propuštění, organizace uvedla, že se modlí za moudrost při vyjednávání mezi místními úřady a gangem s názvem 400 Mazowo. Do celé záležitosti je zapojená také americká vláda, která na Haiti vyslala své speciální agenty.

SOUVISEJÍCÍRodiny 17 unesených misionářů hovoří o odpuštění, vůdce gangu vyhrožuje jejich zabitím

„Dnes je to 17. den od únosu na Haiti. Naši pracovníci a blízcí jsou stále drženi v zajetí. Hlasy z celého světa nadále volají k Bohu. Při práci v této obtížné situaci toužíme po moudrosti od Boha,“ cituje prohlášení Christian Aid Ministries portál Christian Post.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Skupina misionářů unesených 16. října se skládá ze šesti mužů, šesti žen a pěti dětí, z nichž je 16 Američanů a jeden Kanaďan. Nejmladší dítě má 8 měsíců a nejstaršímu členu skupiny je 48 let.

Vláda Spojených států uvedla, že na Haiti vyslala značný počet agentů FBI, aby se zapojili do vyjednávání. Úřady nezveřejnily žádné podrobnosti, jen informovaly, že „udělají vše, co je v jejich silách, aby rodiny přivedly zpátky domů.“

V otevřeném dopise Bidenovi, který zveřejnila James W. Foley Legacy Foundation, skupina rodin 26 amerických rukojmích zadržovaných v dalších zemích, včetně Sýrie, Číny, Venezuely, Rwandy, Íránu, Ruska a Egypta, vysvětlili, jak čekali mnohem déle než misionáři na Haiti na osvobození svých blízkých.

Christian Post v této souvislosti dále informuje, že americký pastor Jean Pierre Michel, který byl unesen gangem 400 Mawozo na Haiti dva týdny před zajetím 17 misionářů, byl nedávno propuštěn poté, co bylo údajně zaplaceno výkupné ve výši 550 000 dolarů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 4. října 2021 Foto: screenshot – YouTube

Tags: ,,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář