Adventista Radim Passer jel 402km/h na veřejné dálnici v Německu

Developer Radim Passer tvrdí, že  překonal rychlostní rekord na německé dálnici v autě Bugatti Veyron. Český miliardář je členem Církve adventistů sedmého dne. Ačkoliv rekord padl už v roce 2015, video z této události bylo zveřejněno na internetu až nedávno.

„Doma jsem se auta po dlouhém čekání dočkal v roce 2007. První zkušenost s řízením v rychlosti nad 400 kilometrů v hodině jsem měl v továrním voze na testovací trati Volkswagenu v Německu,“ říká v úvodu videa.

Rekord se podařilo pokořit v časných ranních hodinách na státní svátek 1. květnu roku 2015 na dálnici mezi Berlínem a Hannoverem. Majitel BB Centra dosáhl se svým autem rychlosti 402 kilometrů za hodinu. Lokalita a čas byly vybrány z ohledem na dopravní situaci na dálnici a bezpečnost. Události také předcházela několikaletá příprava a několik neúspěšných pokusů překonat rychlostní rekord v letech 2011 a 2012.

Reklama

Radim Passer si našel cestu k Bohu po smrti svého prvorozeného syna Maxe, který zemřel v důsledku těžké nemoci jen několik měsíců po svém narození. Ve své knize popsal den, který jej změnil takto: „V neděli ráno 2. srpna 1998 jsem opět telefonoval do nemocnice. Představil jsem se jako obvykle a sestřička mi nečekaně řekla, že zavolá paní doktorku. Srdce se mi rozbušilo. Za okamžik přišla k telefonu lékařka: `Pane Passere, je mi to moc líto, ale váš chlapeček v noci ve tři čtvrtě na čtyři zemřel.` Jakoby s dýkou zabodnutou hluboko ve svém srdcí jsem se bytem plížil k manželce, abych jí oznámil, co již tušila.“  Je autorem biografické trilogie 3 a 1/2 Roku. O svém životě, podnikání a víře hovoří také na biblických přednáškách.

„V roce 1998 jsem do svého osobního i pracovního života získal nejlepšího průvodce – Pána Ježíše Krista. Odevzdáním se Pánu Ježíši jsem učinil zdaleka nejlepší rozhodnutí svého života. Bůh mě provází mou prací i prací celé mé společnosti a já jsem mu vděčný za vše, čeho se nám podařilo docílit,“ uvádí Passer na webu Passerinvest Group.

V rámci BB Centra vybudoval křesťanskou střední, mateřskou i základní školu Elijáš spravovanou českým sdružením Církve adventistů sedmého dne. Radim Passer má se svou druhou manželkou Barborou syny Radima, Samuela a Benjamina.

-mn- Foto: youtube.com

 

 

Kategorie: Lifestyle

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář