Afghánský křesťan: Talibán se nás pokusí zlikvidovat

Hned po dobytí Herátu zřídil Talibánu hlídky v ulicích a pokoušel se přesvědčit obyvatele třetího největšího města Afghánistánu, že se jejich život brzy vrátí do normálu.

„Obchod bude pokračovat jako obvykle. Lidé jsou s námi spokojeni a také díky našim službám budou šťastnější,“ cituje bojovníka Talibánu křesťanská televize CBN News.

Hamid má však o těchto tvrzeních vážné pochybnosti.  „Právě teď se bojíme o naši budoucnost. Talibán se chystá zlikvidovat křesťanskou populaci v Afghánistánu,“ řekl CBN News.

Hamid není jeho skutečné jméno. Patří mezi tisíce Afghánců, kteří v posledních dvou desetiletích uvěřili v Ježíše Krista. Z bezpečnostních důvodů televize při rozhovoru s ním skryla jeho identitu.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Před 20 lety v době Talibánu zde nebylo mnoho křesťanů, ale dnes mluvíme o 5 000 až 8 000 místních křesťanů, kteří žijí po celém Afghánistánu,“ dodává Hamid.

Z utajeného místa dále uvedl, že má velké obavy o budoucnost malé křesťanské komunity.

„Známe křesťanského věřícího, který vede církev na severu a ztratili jsme s ním kontakt, protože jeho město kontroluje Talibán,“  popisuje vážnou situaci v zemi. „Existují tři další města, ve kterých jsme ztratili kontakt s našimi křesťanskými věřícími.“

Podle Open Doors je Afghánistán hned po Severní Koreji druhým nejnebezpečnějším místem na světě pro křesťanskou komunitu. Většina tamních křesťanů konvertovala z islámu.

„Někteří věřící jsou ve svých komunitách známí, lidé vědí, že přešli z islámu na křesťanství, a jsou považováni za odpadlíky a trestem za to je smrt,“ dodává afghánský křesťan. „Talibán je známý tím, že tento trest vykonal.“

Podle Hamida hrozí některý mladým ženám podobný osud, jaký postihl Sýrii a Irák, když vojáci Islámského státu je zneužívali jako sexuální otrokyně. On sám má čtyři svobodné sestry, které z toho mají velký strach.

CBN dále zpovídala cizince jménem David, který pracoval v Afghánistánu posledních třicet let a byl svědkem brutality režimu, který svého času Talibán zavedl. Tresty jako bičování, kamenování či sekání rukou se staly realitou života tamních občanů.

„Mají přísný výklad islámského práva, a to nejen z Koránu, ale také z toho, co nazývají hadísy, což jsou tradice, výroky a praktické aplikace islámského práva,“ řekl David pro CBN News.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. srpna 2021 Foto: screenshot – YouTube – bojovníci Talibánu

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář