Afričtí náboženští představitelé podepsali prohlášení proti modernímu otroctví

Ghana – Čtrnáct afrických náboženských představitelů podepsalo v hlavním ghanském městě Accra „Společné prohlášení proti modernímu otroctví“, jehož cílem je „osvobodit všechny zotročované lidi a oběti obchodování s lidmi“. Jejich iniciativu podnítila mezináboženská organizace Global Freedom Network, která usiluje o potírání obchodu s lidmi, pod patronátem australské nadace Walk Free.

Ke společnému prohlášení se připojili představitelé hlavních náboženství čtyř afrických zemí – kromě hostitelské Ghany přijeli z Pobřeží slonoviny, Konžské demokratické republiky a Nigérie. Podporu vyjádřili rovněž zástupci Jihoafrické mezináboženské rady (NICSA) a Mezináboženské rady z Keni, kteří se nemohli dostavit kvůli pandemickým okolnostem. Mezi signatáři prohlášení jmenujme o. Lazara Anondee, generálního sekretáře Ghanské biskupské konference, který zdůraznil, že „obchodování s lidmi je obzvláště nenáviděný zločin, neboť obnáší vykořisťování a zneužití člověka ze zištných důvodů“. Během podpisu prohlášení bylo poukázáno na klíčovou roli náboženských představitelů v boji proti této metle, která dopadá na 40 milionů lidí po celém světě.

Podpis společného prohlášení proti novodobému otroctví v Accře je již osmý v pořadí – poprvé se uskutečnil ve Vatikánu začátkem prosince roku 2014, za účasti papeže Františka a dalších vrcholných náboženských představitelů. Záměrem této dlouhodobé iniciativy je vytvořit náboženskou síť, která by upozorňovala společenství věřících na formy moderního otroctví – od prostituce přes nucenou práci po obchod s orgány.  K dalším cílům patří podpora etického obchodování, pomoc obětem obchodu s lidmi, nátlak na vlády a parlamenty a osvěta ve společnosti.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 16. srpna 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář