Aktivistky podporující právo na potraty narušily bohoslužbu texaského megasboru Joela Osteena

Tři aktivistky podporující právo na potraty přerušily v neděli v texaském Houstonu bohoslužbu pastora Joela Osteena. Svlékly se do spodního prádla a křičely: „Moje tělo, moje volba!“

Televize Fox News uvádí, že ženy byly následně vyvedeny z budovy a Osteen mohl pokračovat v kázání, které sklidilo potlesk návštěvníků kostela. 

SOUVISEJÍCÍJoel Osteen připravuje na newyorském stadionu Yankee svou obří akci názvem Večer naděje

Venku však pokračovaly v protestu a postupně se k nim přidali další příznivci. 

Aktivistky jsou součástí organizace Rise Up 4 Abortion Rights, která po úniku návrhu rozhodnutí z minulého měsíce odsoudila možnost, že Nejvyšší soud USA zruší rozsudek Roe v. Wade, který povolil potraty. 

„Vím, že to vypadá pobuřujícně způsobem, dělat to v kostele v soukromém prostoru,“ řekla aktivistka Julianne D’Eredita pro KPRC 2 o protestu. „Lidé, kteří tyto zákony prosazují, však bez skrupulí přicházejí k ženám v soukromých prostorách, jako jsou ordinace lékařů a lékařské kliniky, aby je obtěžovali a nazývali vrahy.“

Sbor Lakewood narušení bohoslužeb podle Fox News nekomentoval.

Nejvyšší soud USA má údajně zrušit ustanovení povolující potraty 

Nejvyšší soud USA bude hlasovat pro zrušení rozhodnutí z roku 1973, které legalizovalo potraty. Vychází to z návrhu stanoviska, které bylo zveřejněno na portálu Politico.

„Domníváme se, že Roe a Casey musí být přehlasováno,“ píše přísedící soudce Samuel Alito v údajném 98stránkovém návrhu dokumentu, který získal portál Politico a který je označen jako Posudek soudu. „Je čas dbát ústavy a vrátit téma potratů voleným zástupcům lidu.“

Catholic News Agency informuje, že text zveřejněný na Politico popisuje návrh na zrušení ustanovení v případu Roe v. Wade, které vytvořilo celostátní ústavní právo na potrat až do zhruba 24-28 týdne těhotenství. Soud stojí na straně státu Mississippi, který se obrátil na soud, aby potvrdil zákaz potratů od 15. týdne těhotenství, který zákonodárci schválili v roce 2018.

Navrhovaný dokument uvádí, že argumenty v ustanovení Roe v. Wade byly „výjimečně slabé“, že původní rozhodnutí mělo „škodlivé důsledky“ a že rozhodnutí bylo „zcela špatně“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. června 2022 Foto: Lakewood Church – Joel Osteen

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář