Alexandr Flek: Jedenáct

 

Matouš 28:16-20 ParaBible (BHČ)

Dvanáctka apoštolů byla v troskách. Zbylo z nich jenom jedenáct. Jidáš spáchal sebevraždu, Petr zapřel Ježíše, Tomáš tvrdil, že neuvěří, dokud si nesáhne. On se jim ale po své popravě znovu a znovu ukazoval a říkal jim, že prý nic nekončí, právě naopak… Ať se prý vrátí domů, zpátky do Slezska. Ať sezvou všechny jako dřív na piknik ke Třinci, na Javorový, kde za starých dobrých časů tolikrát kázal, uzdravoval a sytil hladové krky.

A tak na ten kopec znovu vylezli – a on tam znovu byl! Jak ho uviděli, padli na kolena a začali ho chválit a velebit. V hlavách se jim ale mlely všelijaké myšlenky. Viděli ho na vlastní oči, ale jak měli těm očím uvěřit?!

Ježíš jim šel naproti, a když byl úplně blízko, aby ho všichni dobře slyšeli, řekl jim: „Mám pro vás dobré zprávy: stal jsem se prezidentem na nebi i na zemi. Lidi už nemusí skákat, jak pískají tyrani. Mám poslední slovo v každé záležitosti a nekonečné funkční období. Zatím to ale ještě nikdo neví. Proto teď jděte jako mí velvyslanci do všech zemí, měst a vesnic na zemi, do každé etnické, kulturní a sociální skupiny. Jděte za všemi lidmi a nabízejte jim nové občanství. Vtáhněte je do tance svaté Trojice a učte je žít už tady na zemi, jako se žije na nebi, kde nejsou žádné příkazy ani zákazy – jen jeden dokonalý zákon lásky.

Nikdy ze mě nespouštějte oči. Nezapomeňte, jaký jsem byl a co jsem vás svým příkladem učil. Budu s vámi vždycky a všude a provedu vás až k velkému finále, kdy se tenhle starý unavený svět přerodí v nový – a ten bude lepší, než si kdo umíte představit!“

Photo: Lunchtime atop a Skyscraper, Charles C. Ebbets, 1932, Flickr

Další parafrázované úryvky z Knihy knih jsou na www.facebook.com/ParaBible

 

 

[adrotate banner=“20″]

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář