Americký megasbor začal nabízet bohoslužby ve virtuální realitě

Americký megasbor Life Church začal pořádat nedělní bohoslužby ve virtuální realitě na platformě od společnosti Microsoft AltspaceVR.

Platforma nabízí možnost zúčastnit se živých akcí a setkání ve virtuálním prostoru. Pro připojení ke schůzce nebo pro aktivaci 2D režimu s na stolním počítači je obvykle potřeba soupravy, která se dává na hlavu.

SOUVISEJÍCÍLife.Church už 25 let zasahuje svou prací miliony křesťanů po celém světě

V příspěvku na Instagramu pastor Craig Groeschel podle portálu Premier uvedl: „Jeden sbor na více místech… Těšíme se z těch, kteří se zúčastnili, a ze dvou lidí, kteří se rozhodli následovat Ježíše! 

Podle pastora Ryana Sharpa z Life Church, se jejich bohoslužby ve virtuální realitě zúčastnilo více než 200 lidí.

„Potkali jsme lidi z celého světa, včetně Brooklynu, Indonésie, Ruska, Finska a Spojeného království. Někteří uvedli, že nás našli z doporučených událostí na AltspaceVR, někteří uvedli, že se přihlásili k odběru našeho kanálu a uvedli, že je tato událost zajímá,“ napsal Pastor Ryan na Instagram.

Britský křesťanský zpravodajský web dodává, že Life Church se pyšní „průkopnickými inovacemi pro globální církev“, protože její biblická aplikace YouVersion dosáhla více než 500 milionů stažení.

Mluvčí Life Church pro The Roy’s Report řekla, že církev se snaží vyzkoušet potenciál virtuální reality pro oslovení hledajících lidí.  „Zatímco kritici mohou pochybovat o tom, zda lze v meta prostoru vytvořit skutečná spojení, Life.Church viděl nespočet životů, které se v průběhu let změnily prostřednictvím vztahů v digitálním prostoru… lidé jsou často ochotnější popustit uzdu své ostražitosti a rychleji vést hluboké a smysluplné rozhovory z bezpečí anonymity, než jsou-li tváří v tvář,“ poznamenala.

Virtuální bohoslužby Life Church začaly 12. prosince a budou pokračovat každou neděli v 10 místního času. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. ledna 2022 Foto: Instagram: @ryanmsharp

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář