Americký misionář vězněný v Mosambiku byl propuštěn na svobodu 

Americký misionář a další dva muži, kteří byli v Mosambiku více než čtyři měsíce vězněni pro podezření z podpory povstalců v této válkou zmítané zemi, byli propuštěni na svobodu.

Ryan Koher a dva Jihoafričané, W. J. du Plessis a Eric Dry, opustili vězení v úterý pozdě odpoledne, uvedla americká organizace Mission Aviation Fellowship (MAF).

Koherovi se prý po propuštění „daří dobře“ a od svého propuštění několikrát hovořil se svou manželkou Annabel a dvěma syny, uvedl mluvčí pro The Christian Post.

Všichni tři muži musí zůstat v Mosambiku a případ stále pokračuje. 

SOUVISEJÍCÍMisionář vězněný v Mosambiku nachází útěchu v biblickém příběhu o Josefovi 

Mluvčí uvedl, že organizace je „vděčná mosambickým soudům za toto rozhodnutí“ a dodal, že MAF „pokračuje v získávání informací o dalším postupu v případu od našeho právního zástupce“.

„Výkonný tým vedení MAF-USA vyjadřuje poděkování všem, kteří se za Ryana a jeho rodinu modlili,“ dodal. „Prosíme o pokračování modliteb za to, aby konečným výsledkem bylo úplné osvobození Ryana od všech obvinění,“ uvádí se podle Christian Post v prohlášení. 

Koherovo propuštění se zdálo být odpovědí na modlitby poté, co jeho manželka Annabel minulý týden sdělila CP, že si sice není jistá, jak soudní proces dopadne, ale modlí se za to, aby si Bůh použil Koherův pobyt ve vězení ke své slávě a bezpečně ho přivedl zpět k rodině.

Od roku 2017 se povstalecká skupina, která je pravděpodobně napojena na Islámský stát, zmocnila vesnic, kostelů a mešit v severní oblasti africké země a zanechala po sobě stovky mrtvých.

Za posledních pět let uprchlo ze svých vesnic v Cabo Delgadu asi milion lidí, protože mezi bezpečnostními složkami a povstalci zuří válka.

MAF uvádí, že prostřednictvím svého místního partnera Ambassador Aviation od roku 2014 každoročně dopravuje zásoby do různých sirotčinců.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 12. dubna 2023 Foto: MAF – Ryan Koher

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář