Američtí biskupové chválí nové úsilí prezidenta Bidena v podpoře chudých a ohrožených

Washington – Biskupové Spojených států přivítali oznámení nových vládních opatření  k větší ochraně a podpoře lidí, kteří jsou ohroženi v oblasti jídla a bydlení.

 Americké Ministerstvo zemědělství oznámilo patnáctiprocentní navýšení podpory, a to zejména domácnostem s nejnižšími příjmy a těm, kteří jsou ohroženi nedostatkem potravin. Americká administrativa zároveň potvrdila prodloužení pozastavení soudních vystěhování v souvislosti s finančími problémy způsobenými pandemií, a to nejméně do konce března tohoto roku.

K těmto krokům vydal minulý týden oficiální vyjádření prezident Komise pro spravedlnost  a lidský rozvoj Americké biskupské konference, arcibiskup Coakley. Vyjádřil vděčnost nové vládě kvůli její snaze „čelit akutním potřebám v oblasti jídla a bydlení pro ty, kteří se ocitli v nouzi během pandemie.“

Podle arcibiskupa „by bylo škodlivé pro všechny, kdyby během této veřejné zdravotní krize narostl počet lidí bez domova.“ V prohlášení arcibiskup Coakley zopakoval výzvu „usilovat o společné dobro a upřednostňovat chudé a zranitelné v této náročné době.“ Připomněl tak, že právo na bydlení a na adekvátní stravu patří v sociálním učení Katolické církve mezi základní práva člověka.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 1. února 2021 Foto: Wikimedia Commons – Bílý dům

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář