Andrew Garfield je přitahován k duchovnímu životu. „Pokud bych nebyl hercem, studoval bych teologii,“ řekl 

Herec Andrew Garfield, který získal mezinárodní uznání za svou roli superhrdiny ve filmu Spider-Man: Bez domova, prozradil, že ho přitahují filmy, které se zabývají vírou a spiritualitou.

Garfield během své kariéry hrál ve filmech založených na skutečných příbězích nebo o lidech víry, od role armádního zdravotníka Desmonda T. Dosse ve filmu Hacksaw Ridge až po evangelistu Jima Bakkera ve filmu The Eyes of Tammy Faye.

Nyní hraje v kriminálním seriálu Under the Banner of Heaven, inspirovaném stejnojmenným bestsellerem Jona Krakauera. Garfield hraje detektiva, který zápasí s otázkami víry a vraždou.

SOUVISEJÍCÍHerec Andrew Garfield se zamiloval do Ježíše během natáčení filmu Mlčení

„Otázky víry a spirituality a tajemství duchovního života je to, co mě přitahuje nejvíce,“ řekl Garfield v rozhovoru pro Vanity Fair. „Kdybych nebyl hercem, myslím, že bych dělal nějakou teologii,“ dodal. 

V minulosti však byly Garfieldovy názory na náboženství nejasné. V roce 2016 řekl The Hollywood Reporter: „Nejsem křesťan. Považuji se za panteistu, agnostika, příležitostně ateistu a trochu židovského, ale většinou zmateného.“

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Podle Christian Post není jasné, kde Garfield nyní stojí ohledně své cesty víry, protože v roce 2017 zmínil, že se „zamiloval“ do Ježíše Krista, když hrál roli kněze, otce Sebastiao Rodriguese, ve filmu Martina Scorseseho Ticho, který líčí počátky katolické misie v Japonsku. 

„Co bylo opravdu snadné, bylo zamilovat se do této osoby, zamilovat se do Ježíše Krista, to byla ta nejpřekvapivější věc,“ řekla tehdy celebrita. „To byla ta nejpozoruhodnější věc – zamilovat se a jak snadné bylo zamilovat se do Ježíše.“

V dalším nedávném rozhovoru pro Collider tento osmatřicetiletý muž prozradil, že jeho motivace ztvárňovat postavy s příběhy víry pochází z fascinace životem a smrtí.

„Život a smrt jsou všechno,“ poznamenal. Fascinuje ho „omezená povaha toho, že je tady a pak náhle zemře.“

„Pro mě je to velmi úrodná půda, která je nekonečně zajímavá,“ dodal. „Protože pokud máte co do činění se spiritualitou, máte co do činění s vírou, pak se skutečně zabýváte životem a smrtí. A co je důležitější? Co je důležitější otázka?“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. dubna 2022 Foto: Wikimedia Commons – Andrew Garfield

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář