Křesťan dnes

Anglikánská biskupka se účastnila setkání s papežskou radou kardinálů

Papežská rada kardinálů v úterý ráno ve Vatikánu ukončila setkání s papežem Františkem, na kterém se zamýšlela nad „rolí žen v církvi“.

Setkání, které se konalo 5.-6. února, se zúčastnily také tři ženy, mezi nimiž byla zejména anglikánská biskupka Jo Bailey Wellsová.

SOUVISEJÍCÍ – Setkání šesti afrických anglikánských biskupek a výzva k boji proti „trojí hrozbě“

Catholic News Agency informuje, že Wellsová je zástupkyní generálního sekretáře Anglikánského společenství a patřila k první generaci žen, které byly v roce 1995 v anglikánské církvi ordinovány na vikářky. V současné době je vdaná za anglikánského duchovního a je matkou dvou dětí.

Wellsová je známá svým prosazováním „rovnosti pohlaví“ a tím, že v říjnu 2022 vedla mezináboženské setkání, kterého se v Kazachstánu zúčastnil papež František. Působila také jako kaplanka arcibiskupa z Canterbury.

Setkání se zúčastnily také italská řeholní sestra Giuliva di Berardinová a Linda Pocherová, učitelka na Papežské fakultě pedagogických věd, která se již dříve zúčastnila posledního setkání v roce 2023.

Na tomto posledním zasedání, stejně jako na zasedání v prosinci 2023, se členové rady hlouběji zabývali tématem účasti žen v církvi.

Během zasedání v roce 2023 papež vyzval teology, aby se zamysleli nad církví jako „ženou a manželkou“, a řekl, že „jedním ze spáchaných hříchů“ byla tendence „maskulinizovat církev“.

CNA dále uvádí, že rada kardinálů, známá také jako „C9“ podle svých devíti členů, je skupina kardinálů, která přímo spolupracuje s papežem Františkem při řízení církve. Má svůj původ v generálních kongregacích, které předcházely konkláve, v němž byl papež František zvolen.

Skupina C9 vznikla v září 2013, pouhých šest měsíců po nástupu papeže Františka do služby.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. února 2024 Foto: Anglican News Service – biskupka Jo Wellsová

Exit mobile version