Anne Graham Lotzová se ptá, zda vylití Ducha svatého v Asbury nevyvolalo „poslední velké probuzení“ před Kristovým návratem

Je probuzení, které vypuklo na Asburyho univerzitě, kde se po několik týdnů konaly nepřetržité bohoslužby a modlitby a které se rozšířilo i do dalších kampusů, znamením Ježíšova návratu? Nad touto otázkou se zamýšlí dcera legendárního evangelisty Billyho Grahama. 

Anne Graham Lotzová se ve svém nedávném ve svém blogu ptá, zda probuzení v Asbury, které se přesunulo na nová místa a inspirovalo podobná shromáždění na dalších univerzitních kampusech po celé zemi, může být „posledním velkým probuzením“ před druhým příchodem.

SOUVISEJÍCÍPodivné teplo v srdci během bohoslužby v Asbury 

To, co 8. února začalo jako součást plánované bohoslužby v malém městečku v Kentucky, se proměnilo v neustálé improvizované shromáždění, které přilákalo desítky tisíc lidí, aby zažili, co Bůh dělá. Deník New York Times událost dokonce označil za „Woodstock pro křesťany,“ informuje portál The Christian Post.

Lotzová ve svém příspěvku uvádí, že její synovec John-Paul Lotz nedávno navštívil Asbury, než bylo improvizované shromáždění přesunuto mimo kampus. Lotz, docent na Regent University School of Divinity ve Virginii, byl vyslán univerzitou, aby se probuzení účastnil osobně.

„John-Paul mi poslal textovou zprávu s tímto popisem: Nebyl tam ‚žádný vůdce, žádné soupeření, žádná závist, žádná pýcha, jen samá pokora, tichost, měkká srdce, vyznávající hříšníci, něžní studenti, kteří slouží tisícům zvědavých návštěvníků ve své lásce k milosrdenství, aniž by věděli, že to dělají!“

„Odepisovaní mladí lidé z generace Z nám milostivě umožňují nahlédnout do tohoto překvapivého Božího díla, když nám slouží jako kněží a nevědomky nás vtahují do přítomnosti Pána skrze mladá, vykoupená, romantická srdce pro Boha. Kristus je uctíván, Bůh je oslavován, Duch svatý je svobodný.“ 

Lotzová se v příspěvku dále ptá: „Mohlo by to, co pozoroval John Paul, být začátkem ‚pozdního deště‘? Vylití Božího Ducha při posledním velkém probuzení před Ježíšovým návratem?“

Portál Christian Post v této souvislosti uvádí, že výraz „Pozdní déšť“ používají někteří křesťané pro událost vylití Ducha svatého před druhým příchodem Krista.

Greg Laurie, evangelista a pastor křesťanského společenství Harvest v Kalifornii, v nedávném článku pro The Christian Post poznamenal, že k poslednímu velkému duchovnímu probuzení došlo u mladých lidí v roce 1970.

„Říkalo se tomu Jesus Movement. V době podobné té naší Bůh učinil v amerických dějinách zázrak,“ napsal.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 4. března 2023 Foto: screenshot YouTube – Anna Graham Lotzová

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář