Archeologové našli důkazy o dobytí Jeruzaléma Babylonskou říší

Jeruzalém – Archeologové pracující v Jeruzalémě našli důkazy, které zřejmě potvrzují dobytí města Babylonskou říší, jak je uvedeno v Bibli. Vědci z North Carolina University (USA) při pracích objevili „naleziště zahrnující vrstvy popela, lampy a několik dobových šperků.“

Profesor historie Simon Gibson poznamenal, že je to „jasný důkaz o bohatství obyvatel města v době obléhání,“ které se odehrálo v letech 587a 586 před naším letopočtem.

„Je velmi vzrušující vidět, že mohu vykopat důkaz každé historické události, a hlavně pokud jde o tak významnou historickou událost, jako je babylonské obléhání Jeruzaléma,“ řekl Rafi Lewis, jeden z vedoucích projektu.

Archeologický projekt Hory Sion ve svém prohlášení popsal tento nález jako velmi důležitý „protože babylonské dobytí Jeruzaléma je významným momentem v židovské historii. Tým věří, že nově nalezené důkazy lze datovat ke konkrétní události díky jedinečné kombinaci nalezených artefaktů a materiálů.“

Pracovníci našli šípy datované do 7. a 6. století p. n. l., které byly „zcela běžně používány babylonskými vojáky.“

„Tento důkaz ukazuje na historické dobytí města Babylonem, protože jediné známé zničení, které se v tomto období v Jeruzalémě odehrálo, je dobytí z let 587a 586 před Kristem,“ řekl Gibson.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 20. srpna 2019  Foto: Archeologická expedice Mt Zion / Virginia Withers

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář