Archeologové odkryli významnou historickou památku z dob judských králů

Jeruzalém – Archeologové objevili v Jeruzalémě palác z doby judských králů. Nalezený objekt se nachází na promenádě Armon Hanatziv. Podle odborníků by se mohlo jednat o domov jednoho z judských králů nebo vysoce postavené šlechtické rodiny.

Izraelský památkový úřad (IAA) uvedl, že mezi nálezy patří nádherné městské sloupořadí, které bylo označeno jako „nejkrásnější a nejpůsobivější, jaké bylo dosud odkryto“. Stavba byla „monumentální“ s „dechberoucím“ výhledem na Jeruzalém a chrám, dodává podle Christian Today státní úřad.

Podle IAA památka spadá do období prvního chrámu po skončení asyrského obléhání Jeruzaléma. Nalezené umělecké předměty jsou vyrobeny z měkkého vápence a mají dekorativní řezby.

Jaakov Billig, který celý projekt vykopávek vedl, IAA řekl: „Jedná se o velmi vzrušující objev.“ Ocenil také, vysoký stupeň zachovalosti nalezených předmětů.

Část odhalené budovy byla pravděpodobně zničena babylónským vojskem při dobytí Jeruzaléma kolem roku 586 př. n. l.

Palác byl postaven v období mezi kralováním Chizkijáše a Josiáše a poukazuje na obnovení Jeruzaléma po ničivém asyrském obléhání města v roce 701 př. n. l.

Archeologické vykopávky také svědčí o budování domů za hradbami města. To svědčí o pocitu bezpečí, který obyvatelé po skončení asyrské hrozby pociťovali.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. září 2020 Foto: Wikimedia Commons – Jeruzalém, ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář