Archeologové v Izraeli objevili ruiny 1500 let starého kostela

Vědci objevili ruiny 1500 let starého kostela z doby byzantské říše na místě poblíž Jeruzaléma, které bylo zasvěceno „slavnému mučedníkovi“.

Při archeologických pracích byl objeven kostel s mozaikovou podlahou a řeckými nápisy, z nichž jeden vysvětluje, že kostel byl postaven na počest nejmenovaného „slavného mučedníka“. Zatímco přesné datum stavby zůstává neznámé, nápisy mluví o vládnutí byzantského císaře Justiniána, který vládl během šestého století, informuje Christian Today.

Nálezy z kostela byly vystaveny na výstavě nazvané „Slavný mučedník“, která začala ve středu v biblickém muzeu v Jeruzalémě.

„V byzantském období byly určité lokality tradičně spojené s významnými událostmi Starého a Nového zákona, včetně těch spojených s mučedníky,“ uvádí se v prohlášení izraelského muzea.

„Svým ozdobným provedením a prominentní lokalitou poblíž hlavní cesty do Jeruzaléma, kde končily poutní cesty, kostel Slavného mučedníka zjevně přitáhl mnoho věřících, kteří doufali, že v něm obdrží požehnání,“ píše se dále.

Muzeum také poznamenalo, že předměty objevené v kostele zahrnovaly „jednu z nejkompletnějších sestav byzantských skleněných okenních tabulí v Izraeli“.

Kostel byl poprvé odhalen ministerstvem výstavby a bydlení během stavebních prací, zaměřených na rozšíření města Bejt Šemeš, které se nachází asi 30 kilometrů od Jeruzaléma.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 12. prosince 2019  Foto: screenshot YouTube

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář