Arcibiskup z Canterbury vyzval občany, aby se nechali inspirovat životem prince Philipa

Ve věku 99 let zemřel britský princ Philip, manžel královny Alžběty II.. Oznámil to Buckinghamský palác. Od února do března byl v londýnské nemocnici, kde se léčil s infekcí po blíže neurčeném zákroku na srdci.

K truchlícímu národu se připojila také hlava anglikánské církve. Arcibiskup z Canterbury poděkoval Bohu za jeho „mimořádný život a službu národu.“ Vyzdvihl princovu neochvějnou podporu a věrnost královně Alžbětě během jejich 73 let trvajícího manželství.   

SouvisejícíJustin Welby pomáhal tajně jako dobrovolník v londýnské nemocnici

„Při příležitostech, kdy jsem ho potkal, mě vždy zarazila jeho zjevná radost ze života a schopnost komunikovat s lidmi ze všech oblastí života,“ napsal v reakci Justin Welby.  

Poukázal na jeho přínos ve společnosti inspirováním druhých, ale i jeho „prorockým hlasem“ při ochraně přírody. „Jeho spolupráce s nesčetnými charitami a organizacemi odrážela jeho rozsáhlé globální zájmy v tématech ochrany přírody, sportu, designu, inženýrství a mezináboženského dialogu.“

Welby na závěr apeloval na občany, aby se nechali inspirovat jeho obětavostí a po překonání boje s pandemií, aby žili s touhou obětovat se pro druhé. „Modlím se, abychom se mohli inspirovat jeho příkladem.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. dubna 2021 Foto: Twitter – princ Philip

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. Konečný Fr.

    Určitě je třeba se nechat inspirovat jeho smyslem pro humor. Jak Turek připravil 2 židle a posadil Uršulu na gauč je humorné samo o sobě.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář