Justin Welby pomáhal tajně jako dobrovolník v londýnské nemocnici

Londýn – Justin Welby se rozhodl během pandemie pomáhat jako kaplan. Aby na sebe nestrhl pozornost médií, arcibiskup z Canterbury sloužil tajně v londýnské nemocnici St. Thomas.

Informaci o této nezištné pomoci pacientům v nemocnici, kteří potřebovali duchovní povzbuzení, přinesl z deníku Telegraph portál Seznam. Nakažené občany a umírající doprovázel modlitbou a duchovním slovem spolu s dalšími dobrovolníky.

Zajímavostí je, že ve stejné nemocnici se léčil také britský premiér Boris Johnson, ale podle informací britského deníku se s Welbym „bohužel minuli.“

„Jsme velmi vděční, že si arcibiskup z Canterbury našel čas navštívit naše pacienty. Někteří z nich jsou na tom velice špatně a mít podporu a požehnání od arcibiskupa je pro ně v těchto těžkých časech všechno,“ uvedla Mia Holbornová, která arcibiskupa do nemocnice pozvala a vede tamní tým kaplanů.

První online bohoslužba v historii Church of England

Welby vedl v březnu svou první celonárodní virtuální bohoslužbu v historii Church of England. V kázání vyzýval lidi, aby byli vnímaví k potřebám druhých.

Bohoslužba byla naživo vysílána v neděli ráno prostřednictvím facebookové stránky arcibiskupa a 39 místních rozhlasových stanic BBC. V důsledku uzavření všech 16 000 kostelů denominace byl Justin Welby nucen hovořit ke svým farníkům online.

Naléhal na lidi, aby se obrátili k Bohu a přemýšleli o tom, jak by se mohli starat o bližní kolem sebe, ať už osobně nebo virtuálně. „V těžkých dobách máme na výběr, abychom se zaměřili na strach, na sebe, na to, co nemůžeme udělat. Nebo se můžeme obrátit k Bohu, aby nás Bůh vedl k modlitbě za svět a nechal modlitbu proudit do tvůrčí činnosti,“ řekl.

Welby uvedl, že neobvyklé okolnosti jsou příležitostí „poslouchat hlas Boží lásky k nám“ a „obrátit se k ostatním“. Arcibiskup vysvětlil, že celá bohoslužba proběhla „s absolutně minimálním počtem zaměstnanců a lidí nezbytných k jejímu provedení“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 16, května 2020  Foto: YouTube – Justin Welby

 

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář