Arcibiskup z Canterbury zahájil třídenní návštěvu Kyjeva

Kyjev – Na znamení solidarity s napadenou Ukrajinou ve středu přijel do Kyjeva arcibiskup z Canterbury Justin Welby. Nejvýše postavený duchovní anglikánské církve má v ukrajinské metropoli strávit tři dny, informovala agentura AFP.

„Lidé na Ukrajině prokazují tváří v tvář nezákonné, nespravedlivé a brutální ruské invazi mimořádnou odvahu,“ řekl arcibiskup po svém příjezdu do ukrajinského hlavního města. „Tato návštěva jim projevuje solidaritu,“ citovala AFP z prohlášení Welbyho kanceláře.

Podle deníku The Times se jedná o první návštěvu nejvyššího duchovního anglikánské církve v oblasti bojového konfliktu v Evropě od první světové války.

Během své návštěvy, která se koná na začátku adventu, se arcibiskup setká s představiteli ukrajinských církví, aby „vyslechl, čím jejich země prochází, a pochopil, jak jim může anglikánská církev nadále pomáhat“, uvádí se také v prohlášení.

Welby má na programu také setkání s ukrajinskými uprchlíky a vysídlenými osobami. Před příjezdem do Kyjeva se arcibiskup zastavil v polské Varšavě, kde se rovněž setkal s ukrajinskými běženci.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 1. prosince 2022 Foto: Wikimedia Commons – arcibiskup z Canterbury

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář