Arogance nezabíjí nenarozené děti, vzkazuje Johnsonová Piperovi

Známá bojovnice proti potratům reagovala na komentář baptistického pastora Johna Pipera, který kritizoval Trumpa za jeho arogantní chování, které vede národ na „cestu zkázy.“

„Politika je špinavá věc. Ale je tu jedna věc – další špinavá – o které by měli vědět zejména křesťané: potraty. A víte, kdo by se měl spojit a společně podpořit kandidáta, který stojí proti zabíjení našich nejzranitelnějších lidských bytostí? Naši vůdci víry. Místo toho však vidíme jen některé z našich nejznámějších vůdců víry, jak způsobují zmatek,“ napsala v komentáři Abby Johnsonová.

SouvisejícíVážná Piperova výzva k evangelikálům před prezidentskou volbou

Johnsonová kritizuje Pipera za tvrzení, že „pýcha“ je větší problém než potrat, ale ona tento názor považuje za „matoucí“.  Vysvětlila, že nikdo nemá rád vychloubání, ale dodala, že ještě neviděla, aby arogance zabila plod v lůně matky. Tímto argumentem se připojila k baptistickému teologu Mohlerovi, který připustil, že prezidentovo chování není ideální, ale co se počítá, je výsledek. 

„Já jsem viděla, jak to dělá sací potratová trubice. A viděl jsem třinácti týdenní nevinné dítě bojovat o svůj život proti tomuto potratovému nástroji, jen aby při pokusu nakonec zemřelo,“ pokračovala Abbey Johnsonová.

„Jak směšný komentář od někoho, kdo je považován za křesťanského vůdce. A jaké absurdní ospravedlnění za volbu strany, která stojí za rozšířením dobrovolných potratů bez jakékoliv omezení až do 40 týdně,“ kritizovala Pipera, který se zaměřil hlavně na Trumpův charakter. 

„Pýcha nezabíjí děti. Arogance je nezabije v lůnech jejich matek. Vychloubání nezpůsobí, že by dítě bojovalo o svůj život, protože se ostré nástroje snaží vytrhnout jednu končetinu od druhé, dokud je ještě naživu. Ne. To dělá potrat a jen potrat.“

„Myslíte si, že politika nemá v našich náboženských komunitách místo? Z celého srdce s tím nesouhlasím. Bohužel žijeme ve společnosti, do které se vkradl hřích a zatemnil společenský úsudek, stejně jako tomu bylo v dějinách, během holocaustu a otroctví. A také v čase potratů. Přála bych si, abychom nemuseli uzákonit, že zabíjení nenarozených dětí je špatné. Místo toho bych si přála, aby se naše společnost dívala na rostoucí děti v lůně jejich matek, jak je vidí Kristus: dokonalá stvoření s nekonečnou důstojností a hodnotou, kterou nás náš Stvořitel obdařil,“ dodala Johnsonová.

Abbey Johnsonová je známá díky své transformaci z ředitelky kliniky Planned Parenthood, která nabízí potraty, na jednu z nejvlivnějších amerických obhájkyň ochrany pro nenarozené děti.

Na základě jejího životního příběhu byl natočen celovečerního film „Unplanned“ (Neplánovaný). Johnsonová nedávno mluvila v podcastu pro PureFlix, kde tvrdí, že nenarozené děti nejsou „jen tkáně“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. října 2020 Foto: CC Search – Abby Johnsnová

Tags: ,,,,

2 Komentáře

  1. Jediný Bůh nenávidí potraty a proto pevně doufám, že bude jeho vůli a bude působit v lidech tak aby vyhrál Trump protože je menší zlo. Volební účast je opravdu masivní.. už jen předčasně volilo o sto procent více lidí než v minulých volbách… dá se tedy předpokládat, že účast bude opravdu masivní a dle mého názoru půjde volit mlčící většina a možná nás překvapí masivní rudá vlna :)…
    Nemodleme se tedy ani za Trumpa ani za Bidena ale za nevinné dítka, které jsou vražděny.

    Odpověď
  2. Tvrzení Pipena že pýcha je větší problém než potrat je nehorázná lež. Pyšný člověk se totiž může změnit ale vražda vraždou zůstane.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář