Asijští křesťané žádají církev, aby reagovala na nárůst nenávistných útoků

Asijští věřící žijící v USA, inspirovaní přesvědčením o lidské důstojnosti žádají církev, aby převzala vedení v boji proti rasismu způsobeném pandemií koronaviru, který se do světa rozšířil z čínského Wu-chanu.

Sdružení asijských křesťanů žijících v USA vydalo prohlášení popisující současný nárůst incidentů proti této menšině. Podle některých zdrojů jde o více než 750 incidentů popisující „žluté nebezpečí“ v USA.

Prohlášení odsuzuje xenofobii, je v solidaritě s oběťmi a apeluje na křesťany, aby promluvili a provedli změny ve svých kongregacích, školách a komunitách.

Prohlášení nabádá ke křesťanskému závazku vůči sousedské lásce a vyzývá signatáře, aby se „zapojili do celoživotního učednictví ve svžch sborech a přijali Ježíšovo učení a dílo aktivním bojem proti asijskému rasismu z kazatelny, v sborovém životě a ve světě.“

K dokumentu podepsaném původně stovkami předních asijských křesťanských vůdců v USA se přidaly více než tři tisíce dalších signatářů.

Výroky jako „Amerika na prvním místě “ nebo „moje první rasa“ následuje podobenství o milosrdném Samaritánu, kde Ježíš definoval našeho souseda jako toho, kdo je nejvíce nenáviděn,“ napsal profesor Allen Yeh z univerzity Biola v polovině března. „V dobách strachu se to využívá jako příležitost k obraně a podpoře těch, kteří jsou nejvíce cílení a marginalizovaní.“

Christianity Today informuje, že během posledních několika týdnů se tyto nenávistné scénáře naplnily při nedávných incidentech, když došlo k prudkému nárůstu útoků, včetně napadení asijské rodiny v Texasu kvůli koronaviru. Federální úřad dokonce varoval před možným nárůstem zločinů z nenávisti proti asijským Američanům.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 19. lvětna 2020  Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář