Australská sekta stanula před soudem za smrt osmileté dívky, odpírali jí léky

Sydney – V Austrálii dnes začal soud se členy náboženské sekty, kteří připravili o život osmiletou dívku, když jí odpírali léky na cukrovku, píše server BBC. Tělo Elizabeth Struhsové objevili policisté poblíž Brisbane ve státě Queensland v lednu 2022. Podle vyšetřování tou dobou Struhsová nedostala dávku inzulinu téměř týden. Mezi obviněnými jsou i její rodiče.

Obžaloba uvedla, že členové sekty The Saints (Svatí) se namísto konzultace s lékaři za uzdravení osmileté dívky modlili. Obviněných je celkem 14 a všichni se rozhodli hájit se sami.

SOUVISEJÍCÍ V lese, kde sídlila sekta nutící k hladovění své členy, se nalezlo přes 200 těl

Otec mrtvé dívky Jason Struhs a vůdce sekty Brendan Stevens čelí obvinění z vraždy. Oba muži měli podle obžaloby ostatní nabádat k tomu, aby malé Elizabeth léky nepodali. Matku a bratra Struhsové spolu s dalšími deseti lidmi ve věku od 22 do 67 let policie obvinila z usmrcení z nedbalosti. O případné vině 14 členů skupiny rozhodne soud v Brisbane.

„Všichni obvinění jsou součástí skupiny, která věří, že uzdravit může jedině bůh a léčbu a léky je třeba odmítnout. Jedinou výjimkou jsou drobnosti jako například aplikace náplasti. Počet členů tohoto uskupení je omezený a sestává ze tří rodin,“ upozornila při zahájení slyšení státní zástupkyně Caroline Marcová.

Početná skupina obviněných zabrala v soudní místnosti dva dlouhé stoly. Vinu již dříve odmítli všichni. Vzhledem k tomu, že je případ složitý a známý v australských médiích, verdikt o vině či nevině vynese pouze soudce, nikoli porota. Předpokládá se, že proces potrvá asi tři měsíce, píše BBC.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 10. července 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář