Baptistický pastor uběhl 153 maratonů za 153 dní, aby zvýšil povědomí o pěstounské péči a duševním zdraví mládeže

Baptistický pastor Malachi O’Brien z Missouri, překonal 8. prosince 2022 Guinnessův rekord v maratonu, který běžel 62 dní po sobě.

Nicméně pastor, který si říká „Dr. Run“, se po překonání rekordu nezastavil. Pokračoval v běhání, dokud ve středu 8. března nedosáhl pořadového čísla 153.

SOUVISEJÍCÍStudie ukázala pozitivní vliv biblického studia na duševní zdraví vězňů

O’Brien začal svůj pokus o mužský světový rekord 6. října 2022 a běhal každý den – bez ohledu na to, zda byl na služební cestě nebo na rodinné dovolené.

Po absolvování svého 62. maratonu O’Brien pro ChurchLeaders uvedl, že jeho cílem při běhání bylo zvýšit povědomí o duševním zdraví mládeže a také o adopci a pěstounské péči.

Tyto dva důvody jsou pro O’Brienovu rodinu hluboce osobní. O’Brien byl adoptován, když mu byly tři roky, on a jeho rodina nedávno adoptovali dítě prostřednictvím systému pěstounské péče. On a jeho manželka si hluboce uvědomili problém duševního zdraví mládeže poté, co jejich nejstarší dcera přibližně před rokem přežila pokus o sebevraždu.

V úterý 7. března se O’Brien připojil k autorovi bestsellerů Ericu Metaxasovi v jeho rozhlasové show „The Eric Metaxas Radio Show!“, aby s ním probral jeho historický počin a důvody, proč končí svou dlouhou cestu.

O’Brien prozradil, že se původně chtěl zastavit na 151. maratonu, protože to bylo o jeden více, než v lednu zdolala 32letá australská běžkyně Erchana Murray-Bartlettová. Murray-Bartlettová překonala předchozí ženský světový rekord 106 maratonů za 106 dní, který předtím držela Kate Jaydenová.

„Dr. Run“ dosáhl 153 maratonů za 153 dní po nedávném rozhovoru s Metaxasem, který O’Briena k číslu 153 povzbuzoval, protože je to „magické číslo z evangelia“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. března 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář