Barrettová i přes útoky na svoji víru a rodinu stojí o místo na Nejvyšším soudě

Nominantka na Nejvyšší soud v úterý připustila, že se stala terčem útoků na svoji víru a rodinu, ale zároveň vyjádřila touhu to všechno vydržet, protože je odhodlána sloužit své zemi.

Barrettová byla do pozice vlivné soudkyně jmenována Donaldem Trumpem místo zesnulé Ruth Ginburgové. Před jmenováním musí každý nominant čelit otázkám senátního výboru.

SouvisejícíTrump do Nejvyššího soudu nominoval konzervativní katoličku Barrettovou

Profesorka práva na katolické univerzitě Notre Dame byla liberály kritizována za svoji konzervativní katolickou víru a za členství v charizmatickém společenství People of Praise.

V neděli protestující, kteří se postavili proti její nominaci, vyšli před Nejvyšší soud USA oblečeni v červeném jako odkaz na román Příběh služebnice, který se odehrával v patriarchální společnosti.

„Snažila jsem se kvůli svému duševnímu zdraví vyhýbat médiím,“ řekla Barrettová senátorům. „Jsem si vědoma mnoha posměšných karikatur, které o mně kolují,“ dodala.

Poté promluvila o mainstreamových médiích, o své kariéře a rodině. „Rozhodla jsem se věnovat se kariéře a mít velkou rodinu,“ uvedla Barrettová, která je matkou sedmi dětí. „Víra je pro naši rodinu důležitá.“

Dále poznamenala, že ona a její manžel Jesse se rozhodli, že kritika, které nyní čelí, by podle Christian Headlines stála za příležitost sloužit na Nejvyšším soudě.

„Jesse a já jsme měli velmi krátký čas na rozhodnutí, které mělo vážné důsledky pro naši rodinu. Věděli jsme, že naše životy budou detailně prozkoumány, zdali jsou v nich jakékoli negativní detaily. Věděli jsme, že naše víra bude zesměšňována. A tak jsme se museli rozhodnout, zda tyto těžkosti budou stát za to.“

„Nejsem jediná, kdo by mohl tuto práci dělat, ale byla jsem o to požádána,“ pokračovala. „Moje rodina je v tom všem spolu se mnou, protože sdílí moji víru v právní stát.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 16. října 2020 Foto: screenshot Barrettová

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář