Benny Hinn se kaje ze svých omylů. „Evangelium není za peníze“

Miami – Kontroverzní evangelista, dříve jeden z nejznámějších zastánců evangelia prosperity, poprvé ve své kariéře jasně odmítl praktiky, které z něj udělaly milionáře.

Kazatelé evangelia prosperity učí, že věřící mají právo na zdraví a bohatství. Tato požehnání mohou získat prostřednictvím pozitivního vyznání víry, placením desátků a službou Bohu.

Hinn, který byl svými oponenty často kritizován, v pondělní na Facebooku prohlásil, že evangelium „není na prodej.“

„Je mi líto, že to celé kolem prosperity zašlo příliš daleko, a koriguji svou vlastní teologii. Protože když nyní čtu Bibli, nevidím ji ve stejném světle, jak jsem ji viděl před 20 lety,“ řekl Hinn.

„Myslím, že je to urážka Boha a těžký hřích říkat si o 1 000 dolarů. Myslím, že je to urážka Ducha svatého, když se to stává cenou za evangelium. S tím jsem skončil. Už vás nikdy nebudu žádat, abyste dali 1 000 dolarů nebo jakoukoli částku, protože si myslím, že Duch Svatý má už toho dost,“ kál se americký kazatel žijící na Floridě.

„Toto prohlášení dělám poprvé v životě a upřímně řečeno, nestarám se o to, co si o mně lidé myslí,“ pokračoval.

„Pokud ještě uslyším, darujte 1 000 dolarů a skončíte s dluhem, budu je za to kárat. Myslím, že je to kupování evangelia. To zarmucuje Ducha svatého,“ poznamenal.

Hinnovo odmítnutí evangelia prosperity přichází jen dva měsíce poté, co jeho synovec Costi Hinn odhalil ve své nové knize, jak jeho rodina zneužívala miliony lidí kolem světa evangeliem prosperity a často obchodovala se zázraky za peníze.

V roce 2018 Hinn připustil, že tím, jak dospěl a porozuměl Bibli více, uvědomil si, že některé z věcí, které se naučil od kazatelů, když vyrůstal, nejsou biblické, včetně evangelia prosperity.

Řekl, že i když byl v minulosti obviňován z toho, že žil na vysoké noze a létal soukromými letadly, nyní už to tak není.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 6, záŕí 2019  Foto: Facebook – Benny Hinn

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář