Benny Hinn v Budapešti kázal o prosperitě a modlil se za choré

Budapešť – Benny Hinn se ve středu zúčastnil křesťanské konference v Budapešti. Americký letniční kazatel přišel do maďarské metropole na pozvání charizmatického sboru víry (HitGyülekezete), který vede pastor Sándor Németh.

Americký kazatel začal své kázání na téma prosperity: „Chci vám hovořit o biblické prosperitě,“ řekl v úvodu. „Vím, že Bůh vám chce požehnat.“ I když prosperita neznamená velké auto nebo velký dům. Na životě Ježíše můžeme vidět Boží požehnání. Boží plán pro křesťany je, že nám „nic nechybí,“ řekl Hinn. „Všechny vaše potřeby budou naplněny,“ dodal.

„Bible je v tomto velmi jasná. Pokud my milujeme Boha, On nám požehná,“ uvedl s odvoláním na pasáž z Přísloví 8, 21. Židé v poušti měli egyptské zlato, proto, aby budovali Boží stánek. A tak každý, kdo hledá Boží království, bude požehnán, tvrdí Hinn.

Poté, co se modlil za požehnaní pro shromážděné křesťany, Hinn vyzval ke sbírce. „Chci abyste zaseli semínko (peníze pozn red. ), které je pro vás vzácné. Protože, pokud to nebude vzácné pro vás, nebude to vzácné ani pro Boha,“ čímž Hinn povzbudil přítomné ke štědrému dávání. Pro ty, kteří chtěli dávat peníze přes kreditní kartu, byly na obrazovce uvedené informace, jak postupovat.

Na závěr se Hinn tradičně modlil za uzdravení. Vyzval přítomné, aby zdvihli své ruce a modlili se v jazycích k Bohu a očekávali dotyk Ducha svatého. „Postavte se proti duchu nemoci. Přikazuji té nemoci, aby okamžitě odešla,“ řekl Benny Hinn.

Podle svědectví přítomných, měli být uzdraveni z různých nemocí, jako bolest zad, krku, nebo problémy s chůzí. Hinn „v duchu viděl,“ že některé přítomné osoby měly být uzdraveny i z rakoviny.

Christy Wimberová: Bůh nám uzdravení na zemi neslibuje

Christy Wimberová z charizmatického společenství Vinice v rozhovoru pro Christian Today řekla, že uzdravení by se mělo chápat přes optiku křesťanské víry a spásy. I když se v církvi modlili za uzdravení, začala vnímat, že některé aspekty byly víc škodlivé než užitečné.

„Myslím si, že přístup ‚nebe nyní‘ je opravdu škodlivý, protože nedává žádný prostor pro utrpení,“ upozornila. Domnívá se, že tento přístup vytváří tlak na lidi, kteří se modlí, nebo na osobu, která modlitbu přijímá. Je však přesvědčena, že v církvi je místo pro modlitbu za uzdravení, protože je to jedna část příkladu, kterou církvi Kristus svou službou dal.

Její obava pramení z některých nezdravých modelů, jak je uzdravení v církvi chápáno. „Věřím v uzdravení. Ale také věřím v utrpení. Pokud čtete Písma a Židům 11, všem velkým ženám a mužům víry bylo slíbeno tolik věcí a nikdy to neviděli na této straně nebe. Mnozí z nich bojovali s vlastními slabostmi a nemocemi či duševním zdravím,“ poznamenala Wimberová.

Evangelium prosperity je „kacířství, které dláždí cestu do pekla,“ říká synovec Bennyho Hinna


Costi Hinn, synovec televizního evangelisty Bennyho Hinna, uvedl ve svém blogu, proč nenávidí evangelium prosperity, které odsoudil jako „klamnou herezi, která dláždí cestu do pekla.“

„Zatímco kazatelé prosperity prodávají to, co se jeví jako dobrá zpráva, je to vlastně kacířství, které dláždí cestu do pekla,“ řekl. „Je to příliš silné? Ne, když srovnáváte pravé evangelium se štěstím, které slibují kazatelé prosperity.“

Hinn argumentoval, že teologie prosperity se „rouhá Písmu“ a dodává, že „jedna z nejvíce zneužívajících věcí, k nimž dochází dnes v církevním světě, je, když člověk otevírá Bibli a používá ji jako nástroj k podvodu.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

-mn-  Foto: bennyhinn.org – Benny Hinn

Tags: ,

4 Komentáře

 1. tento článok len dosvedčuje, že človek je fakt ako hlúpa ovca. Diabol si s neho robí idiota kde môže a človek s ním ešte dobrovoľne a rád spolupracuje.

  Odpověď
 2. Dobrý den. Prosperita nebyla vůbec tématem kázání. Mluvil o chybách ve svém životě a jak ho Bůh vedl k pokání. O usmíření se svou ženou. O tom, že nejdůležitější je vztah s Ježíšem a pak služba. Že křesťané musí pomazání Ducha nejdříve ve svém osobním životě.

  Odpověď
 3. Nevěřím svým očím, co jste schopni napsat na křesťan dnes. Jak můžete citovat ženu Wimberovou, která komentuje uzdravování nemocných ve jménu Ježíše Krista, že „přístup nebe je nyní škodlivý“?? Nebe může snad dělat něco špatně? Když chodil Ježíš Kristus po zemi, tak uzdravoval a osvobozoval lidi od démonů všude kam šel. Mnohdy i všechny nemocné na tom místě (Mt 8.16). Neznám člověka, kterému vyhřezne ploténka v páteři, sotva chodí, bere silné prášky od bolesti a nechce být zase zdravý. Právě včera v našem sboru (zivacirkev.cz) přišla jedna sestra s bolestmi páteře. Týden se trápila, a ještě před shromážděním říkala, že bere 5 druhů léků, aby to přešlo. Během uctívání Ježíše Krista, měla pocit jako by se někdo dotkl jejich zad na několika místech, a byla okamžitě uzdravena. Hned po chválách to radostně všem oznamovala. Bolesti úplně zmizely. To jako jí mám říct, že se nebe spletlo a že by bylo lepší, kdyby dále trpěla? Ne, Ježíš Kristus je stále stejný, stejně uzdravuje jak dříve, tak dnes. A co se týká Bennyho Hinna, byl jsem na konferenci v Budapešti. Kázal velice pokorně, mluvil otevřeně o svých chybách ve službě a jak činil pokání, jak se usmířil se svojí ženou a jak se vrátil zpět do každodenní Boží přítomnosti – k blízkému vztahu s Duchem svatým. A k tomu povzbuzoval, aby se věřící přátelili s Duchem Božím. A také Ježíš Kristus potvrdil jeho slova a modlitby za nemocné, tím, že nadpřirozeně uzdravoval.
  Vilém Trojek

  Odpověď
  • Zdena Hešíková

   Je mi zle, když čtu ty šílené kritiky na službu Benny Hinna, copak neví, že za to budou souzeni, včetně toho synovce Bennyho? A navíc ta slova nejsou k Boží slávě a nikoho z pohanů to nepřivede ke Kristu, naopak. Je tu vůbec někdo, kdo má rozum? Modlím se, Pane náš, prosím, odpusť tomuto nerozumnému lidu jejich zlé, odsuzující slova k těm, kteří nechodí s námi. Děkuji.

   Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář