Beth Moore: Ani Biden ani Trump, jedině Bůh je hoden naší chvály

O víkendu se tisíce Američanů zúčastnily shromáždění s názvem Zastavte tu krádež ve Washingtonu, při kterém obvinili nově zvoleného prezidenta Joe Bidena, viceprezidentku Kamalu Harrisovou a jejich spojence z toho, že ukradli Donaldu Trumpovi volby.

Portál Relevant připomíná, že tato tvrzení zatím nebyly podloženy důkazy a podobné aktivity vrhají zlé světlo na křesťanský nacionalismus. Ke kritikům se přidala také spisovatelka a kazatelka Beth Moore.

„Nemyslím si, že nyní tu je vhodný čas pro mrhání slovy,“ tweetovala. „Je mi 63 a půl roku, ale nikdy jsem ve Spojených státech něco podobného neviděla. Pro svaté Boží křesťany jsou podobné aktivity horší než trumpismus. Tento křesťanský nacionalismus není od Boha. Odvraťte se od toho.“

Moore apelovala na přední představitele církve, aby nezůstali pasivní, ale své varování směrovala do širší křesťanské rodiny, aby teď nepřecházeli „od trumpismu k bidenismu“. „Neuctíváme ani tělo ani krev,“ s tím, že zdrojem lidského uctívání není smrtelník, ale jedině sám Bůh. 

„Jsme církev živého Boha. Nemůžeme posvěcovat něco, co lze nazvat modlářství, tím, že někoho nazveme Kýrem. Nepotřebujeme žádného Kýra. Máme krále. Jmenuje se Ježíš.“ Její slova lze chápat, tak, že někteří křesťané označili Donalda Trumpa za novodobého Kýra.

Portál Relevant informuje, že její slova se střetla s kritikou některých konzervativních křesťanů. Její knihy se ve Spojených státech staly bestselerem.

V posledních letech se svými postoji  a názory vyprofilovala jako jedna z předních tváří největší americké protestantské denominace. U Jižních baptistů se snaží upozorňovat na některé – podle jejího názoru nezdravé – trendy v americkém evangelikalismu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. prosince 2020 Foto: YouTube – Beth Moore

Tags: ,,,,

5 Komentáře

 1. Dokladem Trumpova nacionalismu je jeho slogan „America First“. Trump a s ním i většina Republikánské strany se tak přiřadili k extrémistickým stranám jako je Alternative für Dutschland, Rassemblement national (Marine Le Pen), Liga (Matteo Salvini), FPÖ (Rakousko), Fidesz, PiS, SPD. S výjimkou PiS se tyto strany velice přátelí s Putinem. Také Donald Trump byl ve velikém podezření ze spojenectví s Putinem. Jisté je, že Rusko pomocí trolích farem ovlivňovalo prezidentské volby v USA v roce 2016 ve prospěch Trumpa a když je Trump vyhrál, ruská Duma mu tleskala vestoje. Trumpův poradce Michael Flynn byl pečený, vařený v dezinformační televizi Rossia Today a zatloukal svoje styky s ruským velvyslancem Kisljakem. Byl vyšetřován, přiznal se. Trump ho v posledních dnech omilostnil – příšerné chucpe.

  Po zkušenosti z druhé světové války byl nacionalismus ve všeobecném opovržení. Od té doby uplynulo téměř 70 let a nacionalismus opět zvedá hlavu. Paradoxní je, že nacionalisté z různých zemí se nyní přátelí, ale kdyby se dostali k moci, brzy by si vjeli do vlasů. Hiler se Stalinem společně rozpoutali druhou světovou válku (pakt Molotov – Ribbentrop), ale nakonec se z nich také stali nepřátelé.

  Stejně jako Beth Moore odmítám nějaké uctívání Bidena, ale jsem šťastný, že Trump prohrál. Nemohu pochopit křesťany, kteří vkládali svoji naději do tohoto bezpáteřního člověka.

  Odpověď
 2. Petra R. Kaprálová (PRK)

  Ten fakt, že se mnozí křesťané v USA i mimo USA modlí za to, aby se uplatnila na zemi, teď v USA, Boží vůle, není uctíváním člověka, ale Boha. V době WW2 se mnozí modlili za vítězství proti Hitlerovi a v 80. letech se mnozí modlili za pád berlínské zdi. Teď se mnozí modlíme za Boží vůli ohledně USA a příchodu velkého probuzení. Náš pohled není na člověka, Trumpa, ale na Boží vůli. Ano, Bůh by svůj plán na zemi mohl uskutečnit různými způsoby. Ale jsou dva důvody, proč se modlit za úspěch Trumpovy věci. 1) První důvod je to, co lze vidět v přirozeném rámci. Lze posoudit, že Biden je nástrojem globalistů. Lze posoudit, že jejich agenda a činy jsou v přímém protikladu s Boží vůlí zjevenou v Bibli. Lze posoudit, že na jejich straně je obrovská ekonomická, politická a mediální moc. Lze posoudit, že Trump stál globalistům v cestě, ale jeho pozice mu neumožnila, aby v minulém období pročistil deep state. 2) Druhý důvod je to, co Bůh říká modlitebníkům přímo, ve zjeveních a snech. Bůh vidí, co není vidět v přirozeném rámci, vede duchovní boj proti principalitám a nadzemským duchům zla. Vidí bitvy dřív než stanou a ukazuje své Církvi, za co je třeba se modlit.

  Odpověď
  • Na otráveném stromě nemůže vyrůst dobré ovoce. Je tedy vyloučené, aby tak falešný člověk jako Trump byl pověřen prosazováním toho, čemu říkáte „Boží vůle“.

   „Deep state“, myšlenka, že státní zaměstnanci dělají něco jiného než to, co dostanou nařízeno od volených politiků, je vynález Stephena Bannona. Člověka, který se zcela znemožnil defraudací peněz, které vybíral na stavbu zdi mezi USA a Mexikem. Deep state je konspirační teorie, která velmi konvenuje prokremelským webům v jejich snaze rozštěpit Západ. Lze říci, že šíření této teorie se rovná zradě ve prospěch Putina.

   Odpověď
 3. Paní Moore má pravdu, naše chvála patří výhradně jen a jen Bohu, byť platí, že komu čest, tomu čest. To samozřejmě nemění nic na tom, že volby v USA byl velký podvod, který vynikne zvláště, když srovnáme výsledky ve volebních okrscích. Ačkoliv Biden vyhrál o třista okrsků méně než kdysi populární Obama, tak dokázal získat o jedenáct milionů hlasů více než on. A jelikož vyhrál pouhý zlomek okrsků než Trump, který jich vyhrál většinu, tak musel v těch cca 500 okrscích získat téměř sto procent, aby to sedělo na hlasy. Trump není Bůh, ale to neznamená, že nemůžeme říct, že byl úspěšný prezident, který pozvedl USA. Amerika first není nacionalistický program, jak tvrdí elf Pavel v., ale znamená to jen a pouze to, že prezident se má starat předně o své občany a teprve potom až o ty druhé, ale zastáncům progresivní levice je každá lež dobrá. Trump také nekšeftoval s Ruskem či Čínou, jak to dělali Clintonovci i Bidenovci, kteří od nich přijímali miliony dolarů, ale zavedl či zpřísnil vůči těmto státům sankce.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář