Biblické verše zachránily teenagerku od sebevraždy

Christy Marchová se chystala rozloučit se životem a podřezat si zápěstí ocelovým nožem, když najednou v mysli uslyšela silný hlas, který způsobil, že okamžitě pustila nůž na zem.

Tento hlas k ní promluvil slovy z Římanům 8:38-39: „Jsem jist, že ani smrt ani život, ani andělé ani mocnosti, ani přítomnost ani budoucnost, ani žádná moc, ani výšiny ani hlubiny, ani co jiného v celém tvorstvu nedokáže nás odloučit od lásky Boží, která je v Kristu Ježíši, našem Pánu.“

Osmnáctiletá dívka okamžitě věděla, že ji Bůh říká, že to, co plánuje udělat, není správné. Křičela: „Ježíši … Nemám ti co dát, udělala jsem si ze svého života chaos, odpusť mi všechno, co jsem způsobila i bolest, kterou jsem přivodila ostatním. Pokud chceš můj život, můžeš si ho vzít a udělat s ním co chceš.“

Podle serveru Faithwire byla tato chvíle začátkem neuvěřitelné transformace v životě Christy Marchové. Do té doby cítila beznaděj a hluboce trpěla po tom, co podstoupila potrat svého prvního dítěte – rozhodnutí, které zpřetrhalo její rodinné vazby a přinutilo ji utéct. Další problémy se pak už jen nabalovaly.

[adrotate banner=“20″]

 

Když jednou přemýšlela o ukončení své bídy, Bůh zasáhl nejen, aby ji zachránil, ale rovněž z ní učinil nástroj pomoci dalším dospívajícím matkám, jako byla ona. O několik let později založila Marchová organizaci Teen Mother Choices International, která se snaží povzbudit náctileté matky, aby se staly nezávislými, fungujícími členy společnosti.

Organizace slouží mladým matkám ve věku od 13 do 23 let, které využívají pomoc dobrovolníků a finanční podporu  sboru Marchové i okolních křesťanských společenství. Organizace podporuje dospívající matky rovněž poskytnutím mentorů, kteří jim pomáhají učinit rozumná rozhodnutí, a nabízí semináře k zvládání rodičovských kompetencí a denních povinností. Christy Marchová uvedla, že programy, které organizace nabízí teenagerkám, poskytují církve, které tímto mají dobrou příležitost žít svou víru a prokazovat soucitnou lásku.

Teen Mother Choices International takto pomohla už mnohým mladým matkám od svého vzniku v roce 1989. Jedna z nich tvrdí, že díky této organizaci dokázala ukončit studium, chodit na vysokou školu a plně podporovat svou rodinu. „Díky tomu se mé děti nejen učily úspěchu, ale byly ho rovněž svědkem … Teen Mother Choices byla tam, když nebyl NIKDO jiný,“  uvedla nejmenovaná žena.

 

Zdroj: Christian Today
Foto: Wikimedia

 

 

 

Kategorie: Lifestyle

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář