Biden během Národní modlitební snídaně vyzval občany, aby se v „době temna“ obrátili k Bohu

Washington – Prezident Joe Biden ve čtvrtek odsoudil politický extremismus a vyzval Američany, aby se „navzájem pozvedli“. Biden tato svá slova adresoval během tradiční Národní modlitební snídaně, která kvůli pandemii proběhla online. 

Při příležitosti 69. výroční této iniciativy se Biden, který se hlásí ke katolické víře, zabýval probíhající pandemií, otázkami rasové nespravedlnosti a nepokoji ze 6. ledna na americkém Kapitolu.  „Pro tolik lidí v našem národě je to doba temna,“ řekl podle Catholic News Agency Biden. „Kam se tedy máme obrátit? Je to víra,“ dodal.  

SouvisejícíBiden byl poprvé od inaugurace na bohoslužbě

Biden citoval filozofa Sørena Kierkegaarda, že „víra je schopna vidět nejlépe ve tmě“. „Víra mi v těch nejtemnějších chvílích dává naději a útěchu,“ poznamenal bývalý viceprezident Baracka Obamy. „Ukazuje nám cestu vpřed. Jako jeden národ musíme jít za společným cílem a respektovat jeden druhého, starat se jeden o druhého, nikoho je nenechat za sebou.“

Biden, který je teprve druhým americkým katolickým prezidentem, často hovoří o vlivu víry na svůj život. Catholic News Agency však také připomíná, že během prvních dvou týdnů ve funkci prezidenta už umožnil financování organizací, které provádějí potraty. 

Téma potratů se stala hned po inauguraci kamenem úrazu pro mnohé katolické biskupy, kteří vyzvali prezidenta Bidena, aby jako katolík aktivně prosazoval zákony na ochranu nenarozených dětí. Mluvčí Bílého domu Jen Psaki ve středu pro EWTN News Nightly v reakci na poslední kroky Bidenovy administrativy uvedla, že prezident jen „plní sliby, které učinil při své kampani.“ Bílý dům také přijal opatření v oblasti rasové spravedlnosti, imigrační reformy a životního prostředí, které ocenili američtí biskupové.

SouvisejícíV novém Bidenově kabinetu jsou katolíci a Židé, ale žádný bílý evangelikál

Na otázku EWTN News Nightly, zda bude Biden při svých politických rozhodováních aplikovat své náboženské přesvědčení, Psaki odmítla přímo odpovědět, ale poznamenala, že Joe Biden chodí pravidelně do kostela a je to pro něj osobně důležité.  

Modlitební snídani pořádají členové Kongresu Spojených států v spolupráci křesťanskou organizaci The Fellowship Foundation a cílem je shromáždit představitele církve a státní moci. V minulosti se setkání účastnili ku příkladu Matka Tereza nebo bývalý britský premiér Tony Blair. Národní modlitební snídaně se od dob prezidenta Dwighta D. Eisenhowera účastnil každý americký prezident.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. února 2021 Foto: YouTube – Joe Biden

Tags: ,,,

2 Komentáře

  1. Bidena lze srovnat s hnutím kněží u nás – Pacem in teris. Jde o to, že náboženští představitelé slouží režimu, jehož cílem je křesťanství zlikvidovat.

    Odpověď
  2. Tato událost je zapsána v Bibli a to ve zjevení 13kap. Zde se USA jako země svobody postupne mění v diktaturu jdoucí na ruku Papezstvi, které od druhé světové valky sbírá síly k poslednímu boji proti Nejvyššímu. Protestanté zapomínají, že Papezstvi se v jádru nemění a je to pořád ten stejný antichrist, který ve své nekonečné drzosti zaujal pozici božího zástupce na zemi. Doporučuji k četbě knihu Velký spor věku, ktera uceleným způsobem popisuje dlouhou cestu věrných křesťanů, a vyzývá k návratu k Božímu slovu. To je naší jedinou ochranou před podvodem, který se válí na svět. Přeji vám pokoj a milost od Boha a Pana Ježíše Krista.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář