Biden bude pro svou službu hledat Boží vůli, tvrdí pastor, který povede požehnání při inauguraci

Pastor z Delaware a dlouholetý přítel nově zvoleného prezidenta Joe Bidena byl vybrán, aby udělil požehnání během inaugurační ceremonie, která tento týden proběhne v hlavním městě Spojených států.  

SouvisejícíBeth Moore: Ani Biden ani Trump, jedině Bůh je hoden naší chvály

Rev. Silvester Beaman vede sbor Bethel ve městě Wilmington. V příspěvku na facebookové stránce kongregace Rev. Beaman uvedl, že je pro něj „extrémní poctou“ vést inaugurační modlitbu během slavnostní akce, která uvede druhého prezidenta hlásícího se ke katolické víře do Bílého domu. 

„Vést požehnání při této události je příležitostí pokrýt celý národ Boží milostí, v době, kdy se úřadu ujímají Biden a Harrisová. Osobně jsem přesvědčen, že prezident Biden bude hledat Boží vůli, je to totiž jeho životní styl. V jeho nejtěžších chvílích ho vedlo a dávalo sílu světlo Boží lásky,“ dodal pastor. 

„Není nic namáhavějšího nebo zásadnějšího než být lídrem svobodného světa. Proto bude denně hledat Boží milost,“ vyjádřil americký pastor přesvědčení, že prezident Biden bude vyprošovat Boží sílu a pomoc pro svou funkci.  

Portál Premier informuje, že nově zvolený prezident Biden v loni v létě navštívil sbor Bethel, aby hovořil o dopadech smrti George Floyda.

SouvisejícíSmíšené signály americké biskupské konference ke zvolení Bidena

Slavnostní inaugurace se zúčastní také jezuitský kněz Leo O’Donovan, který je také dlouholetým přítelem Bidena a jeho rodiny. Pro portál National Catholic Reporter uvedl, že mu nadcházející prezident zavolal a zeptal se, zda by mohl mít modlitbu při inauguraci a on pozvání přijal.

O’Donovan vedl bohoslužbu při pohřbu Bidenova syna Beaua, který v roce 2015 zemřel na rakovinu. Trump se už nechal slyšet, že se slavnostní akce nezúčastní.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. ledna 2021 Foto: YouTube – Joe Biden

Tags: ,,,,,

2 Komentáře

  1. „Není nic namáhavějšího nebo zásadnějšího než být lídrem svobodného světa“ Ten pastor asi žije v úplně jiném světě než já….

    Odpověď
  2. Biden jmenoval první federální transgender úřednici a já mám velké pochyby o tom, že plní Boží vůli.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář