Křesťan dnes

Biden se v Irsku setkal s knězem, jenž udělil poslední pomazání jeho synovi

Dublin – Americký prezident Joe Biden se dnes během návštěvy poutního místa Knock Shrine v hrabství Mayo setkal s knězem, který udělil poslední pomazání jeho synovi Beauovi, když v roce 2015 umíral na rakovinu mozku. Bývalý kaplan v americké armádě Frank O’Grady v současnosti pracuje v chrámu ve vesnici Knock, píše britská BBC.

„Prostě se to tak seběhlo, že u nás pracuje kněz, který ve Spojených státech udělil jeho (Bidenovu) synovi poslední pomazání,“ řekl kněz Richard Gibbons, který amerického prezidenta provázel po kostele v Our Lady of Knock. Biden se s O’Gradym chtěl okamžitě sejít a poslal pro něho člena své ochranky. Prezident se podle Gibbonse rozplakal a všichni se společně pomodlili za Bidenovu rodinu.

SOUVISEJÍCÍBiden vystoupí v baptistické modlitebně před svátkem Martina Luthera Kinga

Our Lady of Knock je katolickým poutním místem. Jeho obyvatelé v roce 1879 oznámili, že se jim zjevila Panna Marie, Josef, Jan Křtitel, andělé a oltář s křížem a beránkem symbolizujícím Ježíše. Ročně tam zavítá 1,5 milionu věřících.

Biden, který měl v Irsku předky a ke svým irským kořenům se hrdě hlásí, dnes končí třídenní návštěvu tohoto ostrova. Večer má ještě vystoupit s projevem před katedrálou ve městě Ballina, které má okolo 10.000 obyvatel. Očekává se, že si ho přijde poslechnout a pozdravit 20.000 lidí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 14. dubna 2023 Foto: Wikimedia Commons – Joe Biden

Exit mobile version