Biden vystoupí v baptistické modlitebně před svátkem Martina Luthera Kinga

Prezident Joe Biden se zúčastní bohoslužby, která připomene život Rev. Martina Luthera Kinga v ikonické modlitebně v Georgii, kde tento hrdina boje za občanská práva kdysi působil jako pastor.

Baptistický sbor Ebenezer v Atlantě oznámil, že Biden pronese poselství na nedělní bohoslužbě, která se koná den před svátkem Martina Luthera Kinga. 

SOUVISEJÍCÍBiden při oslavě chanuky odsoudil antisemitismus a mlčení o něm

Na bohoslužbě v 9 hodin ráno, která bude rovněž oslavou Kingova života, přednese poselství pastor sboru, demokratický senátor Raphael Warnock, informuje portál The Christian Post.

Biden se jako prezident vydal do Georgie v lednu 2022, aby v atlantském univerzitním centru Consortium přednesl projev na téma volebních práv a označil toto město za „kolébku občanských práv“.

Loňská cesta zahrnovala návštěvu baptistického sboru Ebenezer, a také místa pohřbu zesnulého reverenda Kinga a setkání s pozůstalými členy Kingovy rodiny.

„Tady v Georgii jste po léta dělali těžkou práci pro demokracii: registrovali jste voliče, vzdělávali jste je, dostávali jste je k volbám.  Vytvořili jste širokou koalici voličů: černochů, bělochů, Latinoameričanů, Asiatů, obyvatel města i venkova, dělnické a střední třídy,“ řekl podle CP tehdy Biden.  

Baptistická modlitebna Ebenezer byla založena v roce 1886 a je známá jako domovský sbor, kde King sloužil jako pastor od roku 1960 až do své násilné smrti v roce 1968.

Ve vedení baptistické sboru Ebenezer působil také reverend Martin Luther King starší, který od roku 1927 až do svého odchodu do důchodu v roce 1975 dohlížel na různé funkce. 

Modlitebna, která se může pochlubit přibližně 6 000 členy, si v roce 2021 znovu získala celostátní pozornost, když byl její pastor Warnock zvolen do amerického Senátu.

V prosinci loňského roku Warnock obstál ve druhém kole voleb proti republikánskému vyzyvateli a bývalému americkému fotbalistovi Herschelu Walkerovi, když získal 51,4 % hlasů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. ledna 2023 Foto: Wikimedia Commons – Joe Biden


Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář