Biden si během summitu G7 našel čas na mši. Byl jsem trochu nervózní, přiznal se kněz

Katolíci v anglickém přímořském městě St. Ives v Cornwallu byli v neděli překvapeni, když při mši ve svém farním kostele mohli potkat prezidenta Spojených států.

V poslední den summitu se Joe Biden a první dáma Jill Bidenová zúčastnili mše v jihozápadní Anglii. Druhý americký prezident hlásící se ke katolické víře po J. F. Kennedym strávili na bohoslužbě kolem 30 minut, informuje Catholic News Agency. 

SOUVISEJÍCÍBiden během modlitební iniciativy vyzval národ k jednotě, ale vyhnul se slovu Bůh

Kněz Philip Dyson řekl tiskové agentuře AP, že přítomnost páru způsobila, že byl trochu nervózní.

„Je to prezident Spojených států amerických,“ řekl. „Je to skvělá příležitost přivítat ho v naší farnosti, a je úžasné vědět, že si ve svém nabitém programu našel čas, aby mohl přijít na mši.“

Dyson řekl AP, že měl s Bidenem krátký rozhovor. „Uvítal jsem ho v Cornwallu a on řekl, že si to tu užíval a že se diskutovalo o mnoha vážných věcech a jen doufal, že se to uskuteční,“ uvedl.

Kněz dodal, že četba z Písma pro ten den byla příhodná, protože se týkala „stvoření a klimatu“.

CNA v té souvislosti připomíná, že představitelé skupiny G7 se dohodli, že zvýší úsilí v boji proti změně klimatu, a obnovili slib dát ročně 100 miliard dolarů rozvojovým zemím na snižování emisí.

SOUVISEJÍCÍAmerický prezident Biden uznal genocidu Arménů

Dyson zdůraznil, že nedělní texty  z Písma nebyly vybrány „z vlastní vůle“. „Vždy je tomu tak. Slovo Boží vždy zapadá,“ konstatoval.

Členka místního katolického společenství řekla agentuře Associated Press, že byla „celá rozrušená,“ když viděla Bidena na mši ve městě s populací asi 12 000 obyvatel.

„Asi 10 minut před bohoslužbou se dveře otevřely a vešel prezident Biden a doktorka Jill Bidenová a jen tak seděli v lavici naproti mně,“ řekla Annie Fitzpatricková.

Zprávy nezmiňují to, zda se Biden účastnil svatého přijímání – což je podle CNA vzhledem k jeho postoji k potratům téma plné kontroverzí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 16. června 2021 Foto: YouTube – Joe Biden

Tags: ,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář