Biskup Haľko k festivalu Pohoda: Mým úkolem je ohlašovat všude Ježíše

Nitra – Hudební festival Pohoda nabídl pro účastníky ekumenickou bohoslužbu za účasti emeritního arcibiskupa Róberta Bezáka či pastora Církve bratrské Daniela Pastirčáka. Kromě toho byl v areálu pro zájemce o duchovní službu k dispozici i biskup Jozef Haľko.

„Stále jsem měl s kým komunikovat,“ řekl biskup Haľko pro Postoj. „Někteří mě navštívili cíleně, jiní se k rozhovoru zastavili, když procházeli kolem. Byli mezi nimi mnozí, kteří přišli z touhy po Božím odpuštění,“ dodal biskup pro slovenský konzervativní deník. Zájem o duchovní věci prokázali dokonce i nevěřící lidé, podotkl katolický biskup.

První ekumenická bohoslužba byla na Pohodě v roce 2010 i jako reakce na pád stanu. K její realizaci tehdy pomohl katolický kněz Anton Srholec.

Desátá ekumenická bohoslužba na Pohodě byla věnována všem, jež zasáhlo neštěstí v roce 2009. Zamyšlení nad biblickou pasáží měli Anna Polcková, Daniel Pastirčák a Róbert Bezák.

Kromě ekumenické bohoslužby byla vytvořena nová forma duchovní služby. Tu nabídl návštěvníkům festivalu bratislavský biskup a profesor církevních dějin teologické fakulty UK Jozef Haľko. Pro zájemce o rozhovor či zpověď byla připravena samostatná budova.

„Mým úkolem jako katolického kněze, biskupa je ohlašovat všude Ježíše, jeho přítomnost, jeho náročnost, jeho milosrdenství,“ uvedl Haľko pro Postoj a dodal, že pokud bude příležitost, rád půjde na Pohodu i příští rok.

„Pohoda je umělecký festival na kterém se alternativa, indie, elektronika, world music a punk setkávají s klasikou; spolu s literaturou, tancem, vizuálním uměním, filmem a divadlem,“ uvádí na stránce organizátora. Pohoda proběhla od 11. do 13 července v Trenčíně. Areálem festivalu je bývalé vojenské letiště.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 19. července 2019  Foto: Facebook – biskup Haľko

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář