Biskup Holub vyzval občany k respektování vládních nařízení

Praha – Plzeňský biskup Tomáš Holub vyzval občany k respektování vládních opatření v souvislosti s pandemii koronaviru Covid-19.

„Můžeme mít spoustu výhrad ke způsobu, jak vláda řešila pandemii. Po zvládnutí současného ohrožení bude třeba mnohé podrobit zásadní kritice. Nyní je ale zodpovědností nás všech respektovat vládní rozhodnutí a zodpovědnost postavit nejvýše! Vyzývám k tomu všechny!“ napsal Holub dnes na svém twitterovém účtu.

Podle včerejšího usnesení vlády se zakazují hromadné akce s vyšším počtem osob než 6, to se vztahuje i na bohoslužby a jiné náboženské obřady.

Sám plzeňský biskup se v září nakazil koronavirem. „I moje osobní zkušenost s tímto onemocněním  vede k obezřetnosti a varuje před podceňováním současné situace,“ napsal v září se na stránce arcidiecéze.

Vláda kvůli zhoršující se epidemické situaci vyhlásila nouzový stav od 5. října. V pondělí kvůli rostoucímu počtu nakažených schválila, že od středy do 3. listopadu, tedy do konce nouzového stavu, budou muset být restaurace, bary a kluby uzavřeny. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. října 2020 Foto: Wikimedia Commons – Tomáš Holub

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář