Biskup Malý kritizoval prezidenta Zemana za jeho výroky

Praha – Pražský pomocný biskup Václav Malý kritizoval Zemanovy výroky ke krajským volbám a na adresu Senátu ČR. Označil je za „nedůstojné a trapné“.

Malý dnes na sociální síti reagoval na Zemanovy výroky pro televizi Prima. „Pan prezident promluvil na Primě o senátních a krajských volbách. Označil Senát za odkladiště neschopných a plánované krajské koalice za splácané. Je to nedůstojné a trapné. Nejvyšší ústavní činitel se stále více zpronevěřuje svému úřadu.“

Krajské volby vyhrálo hnutí ANO v deseti regionech ze třinácti. Ve středních Čechách a Libereckém kraji byli nejúspěšnější Starostové, v Královéhradeckém kraji pak koalice ODS, STAN a Východočechů.

V prvním kole senátních volbách byli nejúspěšnější Starostové. Kromě znovuzvolení Linharta jimi navržení kandidáti postoupili do druhého kola senátních voleb v deseti obvodech, stejně jako kandidáti ODS. ANO má ve hře osm senátních finalistů, KDU-ČSL sedm. Za ČSSD postoupili tři kandidáti, stejně jako za TOP 09. Piráti a hnutí Senátor 21 mají po dvou kandidátech.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. října 2020 Foto: Wikimedia Commons – Mons. Václav Malý

Tags: ,,,

5 Komentáře

 1. Zeman má pravdu, řekl to správně. A také nejde volit do druhého kola, protože není hloupý. To kritizoval Schwarzenberg a je vidět, že už mu to hůře myslí. Protože Zeman volit šel, podruhé už to nemá smysl.

  Odpověď
  • Především by pan biskup měl odsoudit agresi proti Náhornímu Karabachu vedenou tureckými žoldáky a doprovázenou mlčením EU, protože Němci dodávají Turecku zbraně. A pan biskup mlčí k vraždění civilistů kazetovými bombami.

   Odpověď
    • Ale Turecko je spojenec Německa historicky i současně. Jak to že jsme v NATO s fašistickým tureckým režimem? Na internetu můžete podepsat petici proti vraždění v Karabachu. To nezabere příliš času, a nebo můžete k vraždění mlčet jako EU. Biskup Malý je velmi citlivý na lidská práva, ale jenom selektivně. Někdo asi lidská práva nepotřebuje. To je farizejství.

     Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář