Biskup Malý: Pronásledování křesťanů se zintenzivňuje

Praha – Biskup Malý kritizuje čínský režim za omezování lidských práv. Varoval také před stupňujícím se pronásledováním křesťanů.

Václav Malý ve středu podpořil petici, kterou zveřejnila česká pobočka Amnesty International o situaci v Hongkongu. Aktivisté se obávají, že čínská vláda novým zákonem o národní bezpečnosti vystupňuje svůj tlak na ostrov.

„Čínští představitelé přitvrzují v omezování občanských svobod. Pronásledování křesťanů se zintenzivňuje. Zásahy proti „advokátům chudých“ rostou, Hongkong je oklešťován centrální mocí,“ napsal ve středu při podpoře petice na Facebooku Malý.

Podepisuji dopis na podporu práv obyvatel Hongkongu.
Václav Malý, biskup

Přijetí bezpečnostního zákona pro Hongkong schválil čínský parlament. Na základě této právní normy budou moci pekingské orgány zřídit v Hongkongu úřady, které budou dohlížet na národní bezpečnost. Podle kritiků tím Hongkong přijde o výsady, jež mu zaručuje princip „jedna země, dva systémy“, který ostrovu zaručoval svobodu a demokracii.

Open Doors USA WorldWatch List řadí Čínu k nejhorším zemím na světě, pokud jde o pronásledování křesťanů. Organizace podotýká, že všechny denominace jsou vnímány jako hrozba, pokud se stanou příliš velkými, příliš politicky angažovanými nebo pozvou zahraniční hosty.

V uplynulém roce čínské úřady uzavřely řadu známých sborů s několika tisíci členů, včetně 5 000 členného sboru Early Rain.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 5. června 2020  Foto: WIkimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. Zde se v plné nahotě ukazuje faleš pseudokonzervativních kruhů kolem Miloše Zemana jezdícího do Číny „učit se stabilizovat společnost“. Je těžko pochopitelné, že se vysoký představitel křesťanů Dominik Duka přátelí se Zemanem, jemuž je perzekuce křesťanů v Číně lhostejná. Stejně tak Duka podpořil Zemana v jeho lhostejnosti vůči nedospělým uprchlíkům v Řecku. Nejnověji Duka prosadil Klausovu nominantku do rady České televize Hanu Lipovskou. Teď už snad zbývá jen aby si Duka padl do náruče s Vojtěchem Filipem, dalším Zemanovým přítelem. Filip totiž
    požaduje rezignaci ministra zahraničí Petříčka odmítajícího servilní postoj k Číně. Zeman, Duka, Klaus a Okamura kazí obraz českých konzervativců.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář