Biskup ve slavném comebacku Tigera Woodse vidí příběh vykoupení

New York – Neděle se ukázala být jedním z těch magických dnů, které si sportovní fanoušci budou vždy pamatovat, když 43 letý Tiger Woods dokázal vrátit čas a vyhrát golfový turnaj Masters.

Pomocný biskup Robert Barron z Los Angeles, který je obrovským golfovým fanouškem sledoval golfový turnaj ve svém pokoji na Chicagském semináři Mundelein v roce 2015, když mu zavolali a oznámili mu, že byl jmenován do pozice biskupa

.Barron říkal, že vždy doufal, že Tiger získá své kouzlo zpět, navzdory všem zmatkům v jeho osobním životě. „Když měl Tiger před deseti lety svůj velký kolaps a najevo vyšly příběhy o jeho osobním životě a o tom, jak je to mimo jeho kontrolu, vnímal jsem to s určitým znechucením, protože tenhle chlapík opravdu ztratil svou cestu,“ řekl v rozhovoru pro CRUX biskup.

„Ale zároveň se přiznávám, že všechny ty roky jsem Tigera podporoval,“ konstatoval Barron a dodal „vím, že někteří lidé ho odepsali a řekli: „Už se mi ten chlap nelíbí. „Ale i během této dlouhé doby pouště jsem měl naději. Někde v mé hlavě byla myšlenka, kdyby Tiger hrál, doufal jsem, že vyhraje.“

Cesta k vykoupení

Barron v comebacku amerického golfisty vidí příběh vykoupení. „V roce 2009 mě přitahovala osoba Tigera Woodse,“ řekl. „Mluvíme o někom, kdo měl čtyři věci, o nichž mluvil Tomáš Akvinský jako o náhradách za Boha, o čtyřech věcech, které hledáme: bohatství, potěšení, čest a moc. V roce 2009 to všechno měl.“

„Vydělával asi 95 milionů dolarů ročně pravděpodobně byl na vrcholu svých sil,“ řekl Barron. „Byl to jeden z nejznámějších mužů na planetě a měl moc a vliv. Zažíval potěšení, kde vidíme začátek pádu. Tiger získal všechny smyslové požitky, které by mohl chtít. Měl všechno, co nám svět (s použitím biblického termín) nabízí, a přesto byl jeho život zcela duchovně mimo kontrolu,“ popsal Barron situaci jak ji vnímal, když byl Woods na vrcholu své kariéry. „Pro mě je to velká lekce,“ dodal.

Barron řekl, že Woodsova sága také nabízí další velkou duchovní lekci.

„To, co jsme viděli, byl velmi biblický archetyp někoho, kdo vypadne z milosti, a pak je v případě Woodse nucen prožít desetiletou zkušenost pouště, jejímž účelem bylo, abychom duchovně přemýšleli, aby ho to přivedlo k tomu, co opravdu dává životu ten nejhlubší smysl,“ poznamenal.

V tomto smyslu Barron řekl, že Woods je skoro jako biblická postava. „Přemýšlejme nad každou významnou postavu v Bibli… Mojžíš na to přijde, jako princ v Egyptě to všechno měl. Bible neuvádí podrobnosti, ale měl bohatství, potěšení, moc, čest. Mojžíš potřeboval roky v poušti, než byl připraven setkat se s Bohem a najít své poslání,“ srovnával příběh starozákonního proroka, který se po čtyřiceti letech v poušti setkal s Bohem v hořícím keři, se životní cestou amerického golfisty.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons – Tiger Woods

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář