Biskupové na Slovensku žádají vládu, aby co nejdříve obnovila bohoslužby

Katoličtí biskupové žádají představitele slovenské vlády, aby se co nejdříve obnovila možnost veřejných bohoslužeb. Uvádí se to podle informací deníku SME v listu předsedy Konference biskupů Slovenska (KBS) Stanislava Zvolenského premiéru Igoru Matovičovi (OĽaNO) a všem ministrům.

Arcibiskup v listě zdůraznil, že katolická církev podporuje úsilí vlády v zastavení šíření nového koronaviru. Věřícím opakovaně připomíná nutnost dodržování opatření a vyzývá je k modlitbě a půstu za ukončení pandemie.

„Tak jako v první vlně, i nyní jsme udělili obecný dispenz od účasti a vydali pokyn zastavit veřejné slavení bohoslužeb, když to vyplynulo z opatření vlády,“ konstatuje Zvolenský a dodává, že i „přes kritické hlasy“ biskupové veřejně „podpořili a doporučili účast na plošném testování onemocnění COVID-19″.

„Děláme a budeme dělat, co je v našich silách, abychom pomohli úsilí zastavit šíření viru. Velmi však prosíme a žádáme, aby se nezapomnělo ani na duchovní potřeby společnosti,“ připomínají biskupové.

„Nouzově, na krátký čas, je možné využít internet nebo média: není to však prostředek, který by se pro náboženský život dal stanovit jako standard,“ tvrdí biskupové. Věřící podle nich žádají a potřebují bohoslužby.

„Jsme ochotni přijímat přísná opatření a omezení. Velmi však prosíme a žádáme o pochopení, že církev nemůže dlouhodobě fungovat pouze prostřednictvím obrazovek a reproduktorů. Proto naléháme, abyste při první reálné příležitosti, co nejdříve vrátili věřícím na Slovensku možnost účasti na bohoslužbách, ačkoli s přiměřenými omezeními, a zrušili tak plošný zákaz, který na lidi nesmírně těžko doléhá, ​​“uzavírá v listu premiérovi a členům vlády předseda KBS.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. října 2020 Foto: Wikimedia Commons – biskup Zvolenský

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář