Biskupové oceňují prezidenta Bidena za darování vakcín chudým zemím

Biskupové reagují na závazek prezidenta Bidena poskytnout 500 milionů vakcín Covid do zemí s nízkými příjmy.

 „Světoví lídři společně pracují na ukončení této pandemie a my jsme vděční za to, že prezident Biden pomáhá chudým a zranitelným lidem na celém světě, kteří jsou stále nejvíce ohroženi.“ Předseda Konference katolických biskupů Spojených států amerických Mons. José H. Gomez, který je arcibiskupem Los Angeles, a Mons. David J. Malloy, biskup z Rockfordu a předseda Mezinárodního výboru pro spravedlnost a mír takto ocenili závazek prezidenta Bidena poskytnout 500 milionů vakcín proti Covidu do zemí s nízkými příjmy.

SOUVISEJÍCÍVe Spojených státech vrcholí zápas o svaté přijímání, demokraté píší biskupům

„Toto gesto globální solidarity je dobře načasovanu reakcí na situaci v regionech, které to nejvíce potřebují, zejména v Africe a jižní Asii,“ napsali oba biskupové v prohlášení zveřejněném na internetových stránkách americké biskupské konference.

„Papež František ve svém velikonočním poselství z roku 2021 řekl: ‚Vakcíny jsou v tomto boji nezbytným nástrojem. Vyzývám celé mezinárodní společenství, aby se v duchu globální odpovědnosti zavázalo k překonání zpoždění v distribuci vakcín a k usnadnění jejich distribuce, zejména v nejchudších zemích'“, připomínají oba biskupové. „Vyzýváme administrativu, aby spolupracovala s katolickými zdravotnickými zařízeními a dalšími dobře zavedenými zdravotnickými centry v celém rozvojovém světě, aby usnadnila a posílila distribuci vakcín, skrze niž společně usilujeme o záchranu a uzdravení nemocných lidí.“

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 26. června 2021 Foto: Wikimedia Commons – Bílý dům

(

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář